Käytin vähän taas valtaa
Anonyymi
873
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Senkin vallankäyttäjä
Rokotteet ovat tehonneet
Husin verkkosivuilla kerrotaan, että 27.9.–3.10. sairaalaan tulleista koronapotilaista 66 prosenttia eli 21 henkilöä on ollut rokottamattomia. 25 prosenttia (8 henkilöä) on ollut kaksi rokoteannosta saaneita ja yhdeksän prosenttia (3 henkilöä) yhden rokoteannoksen saaneita.
TÄYSI koronarokotussarja antaa hyvän suojan vaikeaa koronatautia vastaan. Niistä potilaista, jotka ovat joutuneet sairaalahoitoon kahdesta rokoteannoksesta huolimatta, suurimmalla osalla on jokin sairaus tai sairauteen liittyvä hoito, joka on heikentänyt rokotteen tehoa tai lisännyt vakavan koronavirustaudin riskiä.
– Koronavirusepidemia on nyt rokottamattomien epidemia. Rajoitusten purkamisen myötä rokottamattomat ovat aiempaa suuremassa riskissä saada tartunta ja osa heistä tulee tarvitsemaan sairaalahoitoa, sanoo ylilääkäri Asko Järvinen tiedotteessa.
Husin alueella on noin 455 000 täysin rokottamatonta henkilöä.
Mista vallasta on kyse?
Jos on iso kiho pystyy pistämään muut polvilleen rehellisyys maan perii on motto tai muuten joutuu pulaan 😂🤣
woimaa kansalle PAUWÖ
Raha on Poweria kaikki sen tietää kuka Suomee hallitsee Big Boss Arpinaama elokuvasta 😂🤣
https://www.youtube.com/watch?v=6HQ3AdE4jDw
Laittakaa lainaus, ettei tarvitse tehdä klikkejä roskamedioille.
Eikö voitaisi myös kertoa, minkä lajin rokotteen saaneet ovat sairastuneet koronaan.
Noita rokotteitahan oli ainakin kolmea eri merkkistä.