Mark . 9
42 Ja joka viettelee yhden näistä pienistä, jotka uskovat, sen olisi parempi, että myllynkivi olisi pantu hänen kaulaansa ja hänet olisi heitetty mereen.
43 Ja jos sinun kätesi viettelee sinua, hakkaa se poikki. Parempi on sinulle, että käsipuolena menet elämään sisälle, kuin että, molemmat kädet tallella, joudut helvettiin, sammumattomaan tuleen.
45 Ja jos sinun jalkasi viettelee sinua, hakkaa se poikki. Parempi on sinulle, että jalkapuolena menet elämään sisälle, kuin että sinut, molemmat jalat tallella, heitetään helvettiin.
47 Ja jos sinun silmäsi viettelee sinua, heitä se pois. Parempi on sinulle, että silmäpuolena menet sisälle Jumalan valtakuntaan, kuin että sinut, molemmat silmät tallella, heitetään helvettiin,
48 jossa heidän matonsa ei kuole eikä tuli sammu.
MUISTAKAA ETTÄ SE EI ONNISTUU OMISSA VOIMISSA EIKÄ OMALLA USKOLLA VAAN TARVITAAN rISTINKUOLEMA JA SEN TUOMA VOITTO SINUN ELÄMÄÄN .
ETSI SITÄ RUKOILEN JA PYYTÄEN !! KYLLÄ HÄN VOI SUA PUHDISTAA JOKA ON SYNNINPOISTAJA !!
Tässä käskee Jeesus sinua laittaa syntielämä POIS !!!!
7
101
Vastaukset
- Anonyymi
Salaliittoteorioihin eksyttäjät ovat niitä.
Yksikin väittää, että koronarokotuksesta varoitetaan Ilmestyskirjassa. Eikö ole vakuuttavan tyhmää?Rakas Anonyymi !!
Tuossa oli Jeesus joka käski jokainen laittaa POIS syntielämä.. Ei minä. Enkä mä puhunut koronasta mitään. Nyt puhuttiin sinun synneistä ! Mutta ehkä olet jo tavannut Syntienpoistajan ja saanut avun ??
Kannattaa saviksenkin katsoa totuus jeesuksesta
https://m.youtube.com/watch?v=QTmZlckcwMY
jesus never existed: a beginners guide Kenneth Humphreys- Anonyymi
Room.5:17-19 Ja jos yhden ihmisen lankeemuksen tähden kuolema on hallinnut yhden kautta, niin paljon enemmän ne, jotka saavat armon ja vanhurskauden lahjan runsauden, tulevat elämässä hallitsemaan yhden, Jeesuksen Kristuksen, kautta. - Niinpä siis, samoin kuin yhden ihmisen lankeemus on koitunut kaikille ihmisille kadotukseksi, niin myös yhden ihmisen vanhurskauden teko koituu kaikille ihmisille elämän vanhurskauttamiseksi; sillä niinkuin yhden ihmisen tottelemattomuuden kautta monet ovat joutuneet syntisiksi, niin myös yhden kuuliaisuuden kautta monet tulevat vanhurskaiksi. 1Kor.15:22-28 Sillä niinkuin kaikki kuolevat Aadamissa, niin myös kaikki tehdään eläviksi Kristuksessa, mutta jokainen vuorollaan: esikoisena Kristus, sitten Kristuksen omat hänen tulemuksessansa; sitten tulee loppu, kun hän antaa valtakunnan Jumalan ja Isän haltuun, kukistettuaan kaiken hallituksen ja kaiken vallan ja voiman. Sillä hänen pitää hallitseman siihen asti, kunnes hän on pannut kaikki viholliset jalkojensa alle. Vihollisista viimeisenä kukistetaan kuolema. Sillä: kaikki hän on alistanut hänen jalkojensa alle. Mutta kun hän sanoo: kaikki on alistettu, niin ei tietenkään ole alistettu se, joka on alistanut kaiken hänen allensa. Ja kun kaikki on alistettu Pojan valtaan, silloin itse Poikakin alistetaan sen valtaan, joka on alistanut hänet valtaansa kaiken, että Jumala olisi kaikki kaikissa.
- Anonyymi
"laittaa pois",
sitä voi sitten jokainen aloittaa ihan omasta itsestään,
"kuinka huomaat rikan veljesi silmässä, et huomaa malkaa omassa silmässäsi",
- sanoo raamattu . . . - Anonyymi
Hebr.2:7-8 Sinä teit hänet vähäksi aikaa enkeleitä halvemmaksi, kirkkaudella ja kunnialla sinä hänet seppelöitsit, ja sinä panit hänet hallitsemaan kättesi tekoja; asetit kaikki hänen jalkojensa alle. Sillä, asettaessaan kaikki hänen valtansa alle, hän ei jättänyt mitään hänen allensa asetamatta. Mutta nyt emme vielä näe kaikkea hänen valtansa alle asetetuksi. Matt.28:18
Kristukseen ja pääsy Taivaaseen ei pääsee omiin voimiin vaikka sitä uskonnollisissa piireissä tarjotaan !!
MUISTAKAA ETTÄ SE EI ONNISTUU OMISSA VOIMISSA EIKÄ OMALLA USKOLLA VAAN TARVITAAN RISTINKUOLEMA JA SEN TUOMA VOITTO SINUN ELÄMÄÄN .
ETSI SITÄ RUKOILEN JA PYYTÄEN !! KYLLÄ HÄN VOI SUA PUHDISTAA kokonaan JOKA ON SYNNINPOISTAJA !!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922185Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669317Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.217059Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656232SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795846Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294871HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.854500Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm894281"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770