PerusS-pääministeriä ilmeisesti koskaan.. (ns. pihvi puuttuu.)
Surullista, ettei Suomi saa naispuolista
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onko perussuomalaisilla sitten ollut mies pääministeri, tai tuleeko saamaan sellaisen? Kyllä Purra on täysin pätevä mihin tehtävään tahansa eduskunnassa, jos kerran muiden puolueidenkin kaikki henkilöt näyttäisi olevan.
- Anonyymi
Missäs Purraa epäpäteväksi on moitittu?? Huomaa ns. poliittinen realismi.
- Anonyymi
Demariämmä just eilen oli onnellisen näkönen ku unionin rosvo antoi takas 2 miljardia Suomen omista rahoista ja vielä määräsi mihin omia rahoja saadaan käyttää.
- Anonyymi
Jymy uutinen... Halla-aho palasi töihin yli kuukauden sairauslomalta!
- Anonyymi
Jussin lobotomia-leikkaus onnistui kohtuullisen hyvin.
- Anonyymi
kaikki riippuu ketä kansa äänestää .
millä perusteella äänestää hallituspuolueita .kurjuutta on tullut .
TÄMÄ ILMASTOMUUTOS HÄLINÄ MIKSI SE NÄIN PITÄÄ HOITAA KUN HALLITUS
VAATII!
KUN KULUTUKSESTA TULEE HAITTAA NIIN MIKÄ AVUKSI.
SILLOIN TEHOKKAIN KEINO ON PANOSTAA YLEISET KULKUVÄLINEET
LAITTAA VÄHÄPÄÄSTÖISEKSI.
nyt kiristetään ruuvi niin kireälle ilman vaihtoehtoa pensa maksaa n,2elitra
hinta on tehokas JARRU LIIKKUMISELLE.
kaikki hinnat nousee mutta ei tulot eläke on pieni 750e kk
ei ilmaista ruokaa ei asuntoa .- Anonyymi
Ei olis kannattanut mennä töihin, työeläkkeet ovat noin pieniä.
- Anonyymi
Kunnanvaltuutettu kaatoi marjanpoimijoiden puolukat maahan?
Tuskin oli persuja :D
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8a8bb6b1-4eaf-479f-a6aa-2cb59a24b4fa - Anonyymi
Surullista ja vaarallista on ollut se. että meillä on nämä naisministerit. Naisilla on luontainen tapa ajatella ja toimia tunteella, ei järjellä. Vaarantaa koko maan talouden ja turvallisuuden kuten nyt on nähty.
- Anonyymi
Juu paitti että näillä näytöillä Riikka Purra on nousemassa pääministeriksi viimeistään vuonna 2023.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741349Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2401237Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511051Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2531026- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39678Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44641- 30597