Poliisi etsii miekkamiestä Jyväskylässä

Poliisin mukaan mies olisi uhannut sivullista Jyväs-Golfin päärakennuksen lähellä torstai-iltana ennen yhtätoista. Miehellä on tummat vaatteet, hän on noin 180 senttiä pitkä ja kuljettaa mukanaan kassia tai miekan suojapussia, poliisi kuvailee.
https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/4322812
582
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Sippulanniemessä.

    1Äänestä

  • Asiasta käynnistetään rikostutkinta. Rikosnimikkeet tarkentuvat tutkinnan edetessä.

    1Äänestä

Rikostutkinta jos kantaa miekkaa??
Buhah

Äänestä

Miekkataksi haki miekkamiehen.
Esivalta ei turhaan miekkaa kanna.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Poliisin mukaan mies olisi uhannut sivullista Jyväs-Golfin päärakennuksen lähellä torstai-iltana ennen yhtätoista. Miehellä on tummat vaatteet, hän on noin 180 senttiä pitkä ja kuljettaa mukanaan kassia tai miekan suojapussia, poliisi kuvailee.
https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/4322812

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu