Anoppi sai luulosairauden

Anonyymi

Meidän perhe on rokotettu, lapset heti kun alkoi lasten rokotukset, ei koulussa. On sovittu ettei anopille sitä kerrota, hän kun on ihan mvlehden ja tokentubejen lumoissa ja roikkuu "tiihoslaisten" fb - sivulla. Hän kyllä kysyi ettei kai lapsia annettu koulussa rokottaa. Siihen saatoimme rehellisesti vastata ettemme.

Nyt sattui käymään meillä ja sormeili toisen koulupöydällä olevia tavaroita ja käteen sattui lapsen rokotuksesta saama lappu , päivä ja rokotteen nimi.

Herranjestas mikä raivo repesi. Haroi rintaansa, ilmanko sydämestä on ottanut kun olette piikkiproteiinia levittänyt. Päätä särkenyt, jalat turvonneet, maha kipeenä ja kissalla ripuli. Paineli kotiinsa ja tämän viikon ollut sängyssä ja juonut luontoistuotekaupasta ostamiaan rohtoja, jopa tippa omaa pissaa vitamiinijuomien seassa, kun luki sen jostain hupilääkäreiden mkr- sivulta.
Oiskohan psyykkisen avun tarpeessa mutta kuka saa tavallaan virkeän 70- vuotiaan hakemaan apua?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mieheni vanhemmat ottivat rokotukset. Anoppi on ollut yksinhuoltaja, kuitenkin tuo ainoa lapsensa, poikani, on kuitenkin pikku hiljaa irtautunut äitinsä vaikutusvallasta, otti rokotteen mutta hänen pyynnöstään yritettiin anoppia kuitenkin suojella tiedolta joka sotii anopin päähänpinttymiä vastaan.

      • Anonyymi

        Siis omat vanhempani kuten muukin suku otti rokotukset. Jotenkin lauseeni sotkeentui kun aioin ensin kertoa mieheni itsenäistymisestä äitinsä vaikutusvallan alta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      246
      9279
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      133
      7622
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      148
      5206
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      149
      4887
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      50
      4613
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      93
      4304
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      124
      4142
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      165
      1886
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1659
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      277
      1532
    Aihe