Radio Patmoksen kuuluvuusalue laajeni

Anonyymi

Patmos Lähetyssäätiö - Yhdessä autamme enemmän

Radio Patmoksen kuuluvuusalue laajeni

Hei !

Luottavaisin mielin katselen alkanutta syksyä ja pian tulevaa talvea. Pimeys lisääntyy niin luonnossa kuin meitä ympäröivässä maailmassa. Tiedän kuitenkin, kuka Radio Patmosta ohjaa sekä luotan uskollisten esirukoilijoiden ja työn tukijoiden kasvavaan joukkoon.

Kun aamuisin rukoilen Ef. 6: 10-18 sanoin ja Jumalan Sana vahvistaa, että Herra kuulee rukoukseni ja on minut nimeltä kutsunut sekä tiedän työmme ystävien eri puolilla Suomea rukoilevan mainiten minut nimeltä, on turvallista lähteä liikkeelle.

Radio Patmoksen työntekijäjoukko on kasvanut ja on ilo kertoa, että arkisin klo 15-17:00 lähetämme suoraa ohjelmaa, toimittajana Toni Randén.

Jos et kuullut Tonin aamuvieras haastattelua, niin suosittelen menemään Patmosplus palveluun ja tutustumaan Toniin haastattelun kautta. Tuore palaute kertoi: "...pakanakin voi kuunnella Radio Patmosta kun puikoissa on Toni Randén!"

Samoin ilolla kerron, että lokakuun alusta starttasivat lyhytaikaiset toimiluvat yhdellätoista paikkakunnalla. Nyt Radio Patmosta voi kuunnella radiosta lähes halki Suomen 27:llä radiotaajuudella!

Kiitosaihe on sekin, että olemme lisäksi saaneet Lappeenrantaan pysyvän toimiluvan ja taajuuden!

Viestin lopussa on mukana Radio Patmoksen tämän hetkiset taajuudet. Teet hyvin, kun jaat tietoa kuuluvuusalueista ystävillesi, rukouspiirissäsi, seurakunnassasi.

Olemme saaneet palautetta kuuntelijoilta; opetus tai laulu on koskettanut, saanut kuuntelemaan lisää, janoamaan iankaikkista ja kestävää sanaa.

Samoin Tonille tullut palaute kertoo siitä, että kaivataan jotakin muuta kuin kaupallisten kanavien puherallia ja musiikkia, jossa ei ole sisältöä.

Tässä muutama poiminta kuulijoilta miten tärkeä Radio Patmos on:
Paras kanava, Jumalan Sanaa Raamatun mukaan. Suomalaista hyvää musiikkia. Upeat toimittajat. - Riitta
Ihanaa kun Patmos taas kuuluu Keski-Suomessa. - Seija
Kärsivällisellä pitkämielisyydellä olen odottanut tätä ilouutista.
Radio Patmos on jälleen kuunneltavissa 1.10.2021. alkaen myös radioni kautta Tampereen kuuluvuusalueella. Iloitaan yhdessä! - Riitta
Radio Patmos on paras radiokanava. - Veli
Lisätaajuuksien myötä kuulijajoukko lisääntyy. Samoin radion toimintakulut. Radio Patmos on kokonaan vapaaehtoisilla lahjoituksilla toimiva, voittoa tavoittelematon, ei-kaupallinen radio. Emme myy ohjelma-aikaa. Lisäksi lahjoitamme ilmaiseksi sekä studio- että lähetysaikaa järjestöille, jotka voittavat ihmisiä taivasten valtakuntaan koti- ja ulkokentillä. Taloudellinen tukesi Radio Patmokselle kohdistuu radion omistajasäätiötä laajemmalle palvellen koko Suomen kristillistä kenttää ainoalaatuisella tavalla.

Radio Patmoksen toiminta maksaa Patmos Lähetyssäätiölle:
49 € puoli tuntia
98 € täysi tunti.
Juuri sinun rakkaudenlahjallasi niin kristityt halki maan, kuin myös etsijät, ateistit, pakanat, pelastumattomat omaisesi, taloudellisissa haasteissa olevat voivat ilmaiseksi kuunnella Radio Patmosta.

Lämmin kiitos. Yhdessä olemme Radio Patmos!

Lämpöisin syysterveisin,

Helvi Jääskeläinen
2 Päätoimittaja
Radio Patmos

0

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

        Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
        Maailman menoa
        30
        2316
      2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

        Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
        Maailman menoa
        48
        2010
      3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

        Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
        Ähtäri
        8
        1922
      4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

        He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
        Maailman menoa
        42
        1651
      5. Jos voisit kysyä

        Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
        Ikävä
        133
        1317
      6. Oli kiva nähdä sut

        vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
        Suhteet
        22
        930
      7. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

        Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
        Ikävä
        62
        873
      8. Jos voisit palata yhteen risteykseen

        ..mikä se elämässäsi olisi?
        Ikävä
        67
        846
      9. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

        Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
        Maailman menoa
        117
        845
      10. Lamppu syttyi

        Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
        Ikävä
        67
        837
      Aihe