Esim. Ford, Toyota ja Chevy miljoonan paremmalla puolella...Tesla 178 000 , kuluvaa vuotta.. https://www.usdebtclock.org/auto-sales.html
Teslan myynti ei häikäise edes USA:ssa
Anonyymi
1093
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Teslalla menee ihan jokainen auto kaupaksi, vain viikon tuotanto on varastossa. Siitä huolimatta, että Tesla on tänä vuonna nostanut hintojaan jatkuvasti.
Ja tuo sivusto on väärässä. Tesla on myynyt 223302 auto tänä vuonna jenkeissä. Koko maailmassa Tesla on myynyt vuonna 2021 yhteensä 627350 autoa ( edellisen viikon myynti, mikä on luultavasti noin 19t autoa).
No eipä dramaattisesti ollut väärässä, jos n. 50 000 onkin enemmän - kerropa muuten oma lähteesi ; mistä tuo 223302 on peräisin ..onko oikein livedataa, kun noin tarkka?:P
Alumiiniä ei riitä tesloihin, kiinalaiset on pistänyt kapuloita ratikkaan!!
Tesla tekee 20 pinnaa voittoa jokaisella autolla, muut pääsevät jotenkin voitolle per auto kun laskevat varaosien ja huollon mukaan. Aivan hurjan uskomatonta!
Ja sinä hyödyt siitä niin mitä?
Tekeekö, ainakin ovat kovissa veloissa kun ennen tekivät tappiolla.
Teslan tase on koko autoalan paras. Velkaa paljon vähemmän kuin rahaa ja vastaavia.
Tesla on kallis, eipä siinä muuta.
Suuri osa akuston energiasta menee patteripakkauksen itsensä raahaamiseen!
Jenkeissä myyvät avolavat edelleen hyvin, Tesla ei valmista niitä.