Hullu maailma. Suonenjoella nuotiolla paistettu rakki löytynyt ja poliisi tutkii laajasti syyllisiä, eikä maksa paljon:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1d382851-4db5-4839-883a-4341a0444c57
Rakkeja piisaa meillä ja muualla, saisivat syödä muutkin noita. Liikaa räksyttäjiä.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1d382851-4db5-4839-883a-4341a0444c57
Rakkeja piisaa meillä ja muualla, saisivat syödä muutkin noita. Liikaa räksyttäjiä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eiköhän toi tutkinta lopeteta siinä vaiheessa kun selviää että "työperäinen" maahanmuuttaja on vain valmistanut jotain perinneruokaa.
Koirat on ainoa rajoite terroristeille Suomessa koska Suomella ei ole maanpuolustusta suojelemassa lapsia.
Siksi jokaiseen taloon on saatava koiria!
Tapettu koira voi siis viitata koirien vihollisiin eli terroristeihin.
Aloittaja on aivan metsässä. Poliisitutkinta ja esitutkinta ovat eri asioita. Jos epäillään rikosta, niin silloin suoritetaan esitutkinta.
Poliisitutkinta tehdään, jos rikosta ei epäillä, mutta tehtävä on laissa säädetty poliisin suoritettavaksi.
Yleisimmät ovat palon syyn tutkinta ja kuolemansyyn selvittäminen. Jos todetaan, että kyse on rikoksesta, niin sen jälkeen laaditaan rikosilmoitus ja aloitetaan esitutkinta.
Piskit on jumalia nykyisin. Moni perheellinenkin on kyselyissä todennut että jos kotona syttyisi tulipalo, hän pelastaisi ekana koirat ja sitten muun perheen jos ehtisi. Sairasta.