eikös...

...ison vaunun hinnalla saa kesämökin, ainakin rantasaunan?
5676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vaikka saiskin, niin ilkeä sitä mökkiä tai saunaa on tuolla tienpäällä auton perässä vetää ;)

Äänestä

Mutta ei ole sitä mökkiä jokaisen kalalammen rannoilla joissa vierailen joka kesä. Etenki pohjois Norjassa on oma asunto hyvä pitää mukana.

Äänestä

matkailuauton hinnalla. Moni on minullekkin sanonut, että vuokraa matkailuautoa, äläkä osta omaa. Meille sopivampi on, että vuokraan kesämökkiä ja ajelen autolla kesät talvet. Rahaa menee, mutta harrastukset maksaa.

Äänestä

Mut mitä sitten?
Pieni mökkikin on olemassa, mutta ei pahemmin huvita aina olla paikallaan, siks meillä on vaunukin.

Äänestä
  • Jokainen tekee kuitenkin sitä, mistä eniten pitää...
    Meiltäkin löytyy pieni mökki lammen rannalla, mutta matkailuvietin vuoksi on myös tuo vaunu. Ei tartte koko kesää samoja maisemia katsella!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mökkiläinen kirjoitti:

...ison vaunun hinnalla saa kesämökin, ainakin rantasaunan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu