Mitä rokotteeseen uskovat pelkäävät?
Minäkin luulin että koronakotesarja on elämäni paras asia.
Uskomus rokotteeseen = uskomus herrojen hirvittäviin metkuihin.
Korruptiolla ja aivopesulla.
Maksetut trollit ja rahoittajina......?
Minäkin luulin että koronakotesarja on elämäni paras asia.
Uskomus rokotteeseen = uskomus herrojen hirvittäviin metkuihin.
Korruptiolla ja aivopesulla.
Maksetut trollit ja rahoittajina......?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Miten hlvetissä tavalliset fiksut lankesivat siihen?
Nyt niiden elimistö tilttaa
eikä tulehduskierrettä saa katkaistua.
tyhmät poliitikot jatkaa
Ihmisillä oli oikeus luottaa, miten luottamusta on käytetty hyväksi?
Nyt kun rokotediili osoittautui kävelevän kaikkien kansainvälisten
lakien päältä - poliitikot jähmettyivät.
MISSÄ ON NIIDEN TOIMENKUVA?
Niin - mikä niiden tehtävä on?
Tehdä kuten maksetaan ... jollekin lääkefrimalle?
Sitä sanotaan eksytykseksi.
Sama syy miksi ihmiset liittyy lahkoihin.
Usko valheeseen.
Siitä on varoitettu vuosikausia. Mutta kun pilkkaajat tarpeeksi kauan vastustaa totuutta niin he itse menevät valheen ansaan omasta halustaan.
Kuinka kauan on ollut huumevalistusta ?
Kuuroille korville ?
Kuinka kauan on ollut vanhustenhoito-,ongelma? Kuuroille korville.
Nekin, jotka haukkuu hallitusta valehtelijoiksi, toimittajia hoitajia valehtelijoiksi, ottavat silti heiltä piikin.
"Minäkin luulin että koronakotesarja on elämäni paras asia."
Jos todellakin luulit noin, olet persuksikin huolestuttavan tyhmä. Toivottavasti sinulla ei ole lapsia.
Tuskinpa on, koskapa piti rokotetta elämänsä parhaana asiana. Kertoo kyllä paljon elämästä jos siihen ei mahdu mitään hyvää.
Typerys..
Parasta+tässä+on+se,+että+rokotetut+edelleen+pelkää+kuolevansa+koronaan+ellei+rokottamattomat+ota+rokotetta???+Tuo+yhtälö+on+lähes+mahdoton+käsittää+minun+kanan+aivoilla,+olisimpa+köynyt+yhtä+paljon+kouluja+kuin+rokotetut!!!
Lisäksi+kun+muistetaan,+että+98+%+sairastaa+koronan+oireetta+tai+lievänä,+niin+mikä+on+todellinen+syy+sille,+että+kaikkien+tulisi+rokote+ottaa,+mikä+saa+rokotetut+uskomaan+että+rokote+on+ainoa+pelastus+jos+he+itsekään+eivät+vielä++ole+turvassa???
Jos+kerran+rokotetut+ei+ole+turvassa+nyt+kahden+rokotteen+jälkeen,+niin+miten+he+olisivat+enempi+turvassa+vaikka+100+%+olisi+rokotettu???
Rokotettu,+miksi+edelleen+pelkäät+koronaa,+miksi+minun+pitäisi+ottaa+rokote+joka+ei+anna+enempää+turvaa+/+suojaa+taudilta+kuin+mitä+minulla+on+jo+ilman+rokotetta?
Miettikää+noita+sanoja+ja+lauseita,+laittakaa+ne+pienet+aivonystyrät+hommiin+:)
Peruskoulun voisi lopettaa kokonaan kun sen tulos on tällainen huuhaayhteiskunta.
Maailman superrikkaat (muutama tuhat ihmistä) omistaa suurimman osan varallisuudesta. He haluavat kontrolloida kaikkea ja tekevät sen Great Reset -suunnitelman kautta (agenda 2030). Siinä on YK mukana tuomassa sädekehää, ja jotta kansallisvaltioiden poliitikot saisivat jonkin perusteen mennä mukaan. Great reset - suunnitelmat eivät ole demokraattisesti päätetty, vaan Suomenkin poliitikot ovat lupautuneet niihin, mm. salaseurassa nimeltä Bilderberg. Maailman talousfoorumin järjestämä kokous on virallisestikin salaseura, koska osallistujat sitoutuvat olemaan vaiti keskusteluista. Marin, muut johtavat poliitikot, Hesarin päätoimittajat ym. ovat olleet siellä supattelemssa maailman suuryritysten johtajien kanssa "julkisen ja yksityisen yhteistyöstä".
Meidät kaikki halutaan alistaa teknofasismiin, samanlaiseen kuin Kiinassa. Lännen Great reset -porukka tekee tiivistä yhteistyötä diktatuurisen Kiinan kanssa. Länsimaiden valtaapitävät yritysjohtajat ja poliitikot eivät pidä demokratiasta, vaikka julkilausutusti tunnustavatkin länsimaisia arvoja, vaan he diggaavat Kiinan kaltaista "vakaata" yhteiskuntaa jossa toisinajattelijat suljetaan leireille ja jossa kansalaisten jokaista askelta valvotaan.
Outoja suunnitelmia voidaan ujuttaa laajoille ihmisjoukoille, ja kansakunnille jotka luulevat itseään itsenäisiksi. Terveyteen vetoaminen on helppo tapa alistaa vähitellen. Kukaan ei tajua, kun valkotakkisten hypnotisoitu ja korruptoitunut joukko toistelee pandemiafraaseja.
Jos joku yksilö tajuaa, näkee sumutuksen läpi, hänelle voi tulla hätä ja ahdistus siitä mitä näkee. Jos hän luulee olevansa yksin eikä ole vielä tavannut ketään kaltaistaan, hän voi luulla jopa seonneensa koska pländemiaan kuuluu median ja yleisen mielipiteen hallinta. Tutkijoita, poliitikkoja ja eri alojen asiantuntijoita sensuroidaan, joten kansalaiset eivät näe missään vaihtoehtoa viralliselle narratiiville. Kun kadulla ja kaupoissa tulee vastaan maskitettuja ihmisiä, ja kun liikennevälineissä julistetaan "maskipakkoa" (mitä ei juridisesti tosiasiassa ole, vain suositus) ei tavallinen ihminen kauaa jaksa ymmärtää että hei, tässä on jotain mätää ja minä saatan kaikesta huolimatta olla oikeassa ja kykenevä itsenäiseen ajatteluun.
https://tokentube.net/l/1113211767/Teemailta--Olli-Tammilehto---Ylikansallinen-valta--yli-ihmisideologia-ja-koronahulluus--23-8-21-klo--19-00
Maailmaan on varastoituna valtava määrä hulluutta. Ajatelkaapa vaan esimerkiksi ydinasevarastoja, ja sitä että miljoonia lapsia kuolee nälkään vaikka länsimaissa ruokaa heitetään kaatopaikalle. Hulluutta ei ole vaan isossa mittakaavassa vaan myös pienessä. Ruohonjuuritasolla sen huomaa koronapassiasiassa: kuinka moni ns. tavallinen ihminen on valmis ottamaan vastaan fasistisen syrjintävälineen. Ensin he ovat kyselemättä antaneet piikittää itseään aineella, jonka pitkäaikaisvaikutuksia ei ole tutkittu, ja sitten, kun alkavat oivaltaa, että saattavat olla jossain määrin vaarassa, ovat valmiita kostamaan epävarman olonsa ja pitkään pandemiarajoituksissa muhineen pelkonsa muille. Niille, jotka vielä kävelevät kaduilla vapaina. Vapaampina kuin he itse.
New world order, uusi maailmanjärjestys jota puuhataan Maailman talousfoorumissa. Esim. tässä videossa selostetaan mistä on kyse ja minkälaisista asiakirjoista tietoa löytyy. Kaikki näkyy julkisista asiakirjoista, ei tarvitse kaivella mitään "salattua".
Great Reset, koronapassi ja transhumanismi – Toni Torppa & Juha Ahvio
https://rapsodia.fi/great-reset-koronapassi-ja-transhumanismi-toni-torppa-juha-ahvio-2/
Se että oikeasti uskoo tulevaisuutensa määräytyvän rokoteyrittäjien piikitysten kautta on taikauskoa. Raha ja pelot tätä maailmaa pyörittävät ja jos et suostu pelkäämään ja auttamaan miljardien eurojen perään ahnehtivia koko maailman herruutta tavoittelevia liiketalouden neroja oman laumansa vastuuttomiksi selvänäkijöiksi, sinut leimataan foliopäässä salaliittohöyryissä mistään tietämättömäksi hörhöksi.
Monet ihmiset pelkäävät näitä nimittelijöitä, jotka eivät kaihda keinoja päämäärään päästäkseen, liiketaloudellisen laumasuojansa hankkimiseksi. Rokotteilla rikastumiseen pyrkivät yhä useammat. Toisen ihmisen jumalaksi heittäytyminen ja tämän tulevaisuudesta päättäminen kiehtovat onnenonkijoita. Rokoteteollisuuden orjat ovat ikionnellisia, kun saavat näiltä neroilta lupauksia lupaustensa perään elämänsä järjestämiseksi kuntoon. Ilman aivojen pehmenemistä tällainen usko ei mahdollista olisikaan. Mutta rokotteilla kaikki käy mahdolliseksi. Toisinajattelijoiden vainot ovat yhä enemmän nykypäivää taas. Joko olet meidän puolellamme tai sinun käy huonosti ja vainoajat pitävät huolen siitä, että vainottujen elämä todellakin kääntyy sietämättömäksi.
Rokotteista aikanaan päästään eroon, mutta odottavien aika on pitkä. Ihmisiä rangaistaan nyt lääketieteen kautta ja pahin rangaistus koskee sitä, että myivät viattomat lapset, myös omat lapsensa pahan palvelukseen. Lapsuuden pitäisi olla toivoa täynnä ja mitä se nyt on, piikkejä piikkien perään, kehityksen taantumista, tasapainon menettämistä, mielenterveyden kadottamista. Tästä tämä sukupolvi ei pääse kuin koira veräjästä. Lasku tulee ja se panee kyllä miettimään.