Itävallan oikeiston Kurz tehtaili mielipidemittauksia joiden avulla nousi valtaan.

Anonyymi

Varoittava esimerkki siis, sillä suomessa tämä on täsmälleen mahdollista. Porrvarit voivat tehtailla kokoomukselle suosiollisia mittauksia, kunhan vain maksetaan kunnolla. Ja yksi kokkari omistaa kokonaisen aivopesutoimiston, taloustutkimuksen.

t. haans.sea

10

92

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tyypillinen natsi ollut taas, Merkelin juoksupoika ilmeisesti?

    • Anonyymi

      Eikös se kokoomuskin tilaa aina Eero Lehdeltä sopivan gallubtuloksen...

      • Anonyymi

        ... kyllä kyllä ! Ja oikeisto-yle plus herrrliininsanomat kaiuttavat asian hölmöläisten tietoisuuteen.
        Ja kas, lopputulos on varma !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ... kyllä kyllä ! Ja oikeisto-yle plus herrrliininsanomat kaiuttavat asian hölmöläisten tietoisuuteen.
        Ja kas, lopputulos on varma !

        kokoomus pärjää aina gallupeissa:

        Taloustutkimus Oy:n Omistaja Kokoomuksen kansanedustaja.

        Kokoomus-gallup =YLE

        Taloustutkimus Oy:n Omistaja Kokoomuksen kansanedustaja.


        https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/johannesaaltonen/69963-taloustutkimus-oyn-omistaa-kokoomuslainen-kansanedustaja-eero-lehti/

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/9802509/taloustutkimus-oyn-omistaja-kokoomuksen-kansanedustaja-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        kokoomus pärjää aina gallupeissa:

        Taloustutkimus Oy:n Omistaja Kokoomuksen kansanedustaja.

        Kokoomus-gallup =YLE

        Taloustutkimus Oy:n Omistaja Kokoomuksen kansanedustaja.


        https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/johannesaaltonen/69963-taloustutkimus-oyn-omistaa-kokoomuslainen-kansanedustaja-eero-lehti/

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/9802509/taloustutkimus-oyn-omistaja-kokoomuksen-kansanedustaja-

        Oikeisto-YLE julkaisi tänään 2.6.2021 puolueiden kannatus "gallup"-kyselyn, jonka suorittaja oli nimenomaan kakon "Taloustutkimus".

        Tuon kakon taloustutkimuksen mukaan kakon kannatus oli 22,8 % ja nousussa oli myös suunnitelmallisesti KEPUn kannatus, yli 12 %:iin !!!!!!! Kun muiden hallituspuolueiden kannatus suuntautui alas

        KURZilaisia piirteitä oikeisto-YLEn touhuilussa ==?????

        t. haans


    • Anonyymi

      Tämä lysti alkaa käymään katajaiselle kansalle aika kalliiksi, sillä vehkeiyn seuraukset alkavat jo näkyä karmaisevana huijjauksena tähän tapaan:

      """Suomi ei ole ollut näin vauras maa koskaan ennen EU-jäsenyyttä. Suomi on nykyisin itsenäisempi kuin koskaan sotien jälkeen. Itsenäisyys alkoi yya-sopimuksen kaaduttua, jonka jälkeen mahdollistui Suomelle toimia ulkopolitiikassa varsinkin puhtaasti omien intressien ja kansalaisten tahdon mukaisesti. """

      EU- on rikkaan eliitin ikioma hanke, siitä todistuksena on EU-ytimessä sijaitsevat VEROPARATIISIT, jonne suomenkin porrrvarit ovat kuskanneet Kymmenin MILJARDEIN euroin viekkaudella ja vääryydellä kansalta ryövättyä rahaa piiloon suomen kansan etua vaalivalta verottajalta, joka tosin sekin on ollut porrvarin hallussa vuosia !!!!!!

      Vaakakupin toisella puolella (täälä verohelevetissä sssuomessa) tilanne on suurin piirtein tämä:
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16683274/kotitalouksien-velka-jo-190-mrd-euroa-valtiolla-quotvainquot-135

      Juuri em. hölmöläisten velkavehkeily lihottaa porrvarikusettajia ja siten lihottaa veroparatiiseja. Samalla kansa velkaantuu "YHTEISVASTUULLISESTI" raskaasti.
      Aiotko tulla makselemaan porrrvarin kusetusvelkoja suosiolla?
      Vai onko meidän otettava valta takaisin ja lähetettävä
      poliisit hakemaan porrvarin ryöväämät rahat
      sieltä veroparatiiseista !!!

      T. haans.

      • Anonyymi

        Ilman velkaa ei olisi talouskasvua. Myös hinnannostot ja väkimäärän kasvattaminen ovat talouskasvua. Bruttokansantuotetta paisutetaan hallinnollisilla päätöksillä, koska yritystoiminta ei siihen kykene !


    • Anonyymi

      Kannattaa muistaa yksi äärimmäisen tärkeä asia:

      KAIKKI suomen mediat on tänään porrrrrvarin hallussa ja aivopesu sen mukaista !!!

    • Anonyymi

      Kokkareilla alkoi gallupnousu muutaman brysselipuhelun jälkeen ja äänestäessään tyhjän sijasta JAA.
      Mikään ei muuttunut paketissa TYHJÄ ja JAA päätöksen välillä.
      Ainoa mitä tapahtui, oli yhteydenotot brysseliin ja muutama muu "edustuspuhelu" "äänestäjien" kanssa.

      Asioiden uudelleen tulkinta on trendi.
      Raha, palkkiot, lahjukset, palvelukset näyttänät suunnan ja auttaa tulkitsemaan uudella tavalla.

      Että näin "oikeusvaltioissa".

    • Anonyymi

      Taisi vihervasuritkin tehtailla mielipiteitä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      49
      3311
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      542
      2035
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1907
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1568
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1508
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1376
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1277
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1195
    Aihe