Ei ole ongelma! Ongelma on maskittomat ja käsidesiä käyttämättömät sekä yleistä käsihygieniaa noudattamattomat ROKOITETUT ja rokottamattomat.
Rokoitevastaiset!
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minulta lääkäri kielsi taas maskin käytön. Hengityskapasiteettini on liian heikko. Sairastin tuntemattomasta syystä johtuneen keuhkokuumeen. En ole vielä koskaan maistanut tupakkaa kun se haiseekin niin pahalle. Olen koko lapsuuteni joutunut lähtemään pois mm. ruokailutiloista, joissa tupakoidaan. Nyt en ole saanut käyttää pariin vuoteen julkisia liikennevälineitä, kun en voi käyttää maskia. Pian saan 3. koronarokoteen. Eikö nyt olisi reilua, että me rokottetut voisimme elää vapaasti ja rokottamattomilta vaadittaisiin umpinaisia kypärää hyvillä suodattimilla, että he eivät veisi paikkoja sairaalasta. Minun tarpeellinen leikkaus on siirtynyt jo monta kertaa ja töiden teko käy päivä päivältä vaikeammaksi.
Kasidesi on myrkkya. SITA Voi menna kasien valityksella ruokaan. En suosi kasidesi a. Pesen kadet vedella ja saippualla .