Onko todella niin että suomalaiset eivät pääse tästä kapinasta ja vihreiden mielivallasta eroon,ennen kuin seuraavissa eduskunta vaaleissa.
Vastaukset 1
- Anonyymi
Älä kuvittele, että vaalit toisivat muutosta. Joka ikinen kerta ennen vaaleja jauhetaan, että seuraavissa vaaleissa näytetään ja huutia saavat vallassa olevat kansanedustajat ja valtapuolueet.
Mikään ei vaaleissa tule muuttumaan. Ohisalo saa seuraavissakin vaaleissa niin paljon ääniä, että läpi menee, että heilahtaa, kun muutkin ärsyttävät ministerit.
Vaalit on ennelta sovittu, pelkkää teatteria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831130Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "261956Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49910- 102853
- 99799
- 73798
- 107669
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11458