Pk-seudun mamujengeissä suurin osa ulkomaalaisia, sanoo poliisi

Anonyymi

Katujengien toiminta kovenee. Pääkaupunkiseudulla on vajaat kymmenen katujengiä, joihin kuuluu kaikkiaan noin sata parikymppistä miestä.

"Heinikarin mukaan suurimmalla osalla katujengeihin kuuluvista miehistä on maahanmuuttajatausta ensimmäisessä tai toisessa polvessa eli heidän vanhempansa tai he itse ovat syntyneet Suomen ulkopuolella."

Näin Tukholman lähiöissä ennen asuneena, ja näitä mamujengejä nähneenä, niin sanoisin, että Suomessakin nämä jengiläiset ovat pääosin muslimijätkiä, jotka ei halua sopeutua, eikä pärjää muutenkaan.

8

<50

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siitä se lähtee kehittymään ja kukoistamaan kun perustajat valmiina.

    • Anonyymi

      Puna-hallitusta ei kiinnosta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ja niinku tätä jo ennustettiin, että tulee käymään samoin ku Ruotsissa, mutta eihän nämä rouvat sitä usko. Mutta oottakaas, kun oma lapsenne on esim. raiskauksen kohteena, ei muuten naurata yhtään!

    • Anonyymi

      ja nää vihervasurit sanoivat vielä kymmenen vuotta sitten, ettei näin käy Suomessa. Jokainen, normaalijärjellä varustettu ihminen tiesi, että perässä tullaan. Mutta vihervasueissa ei älyä näytä olevan kellään.

    • Anonyymi

      Pari suvakkia on taas luikkinut pakoon....

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      88
      1755
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1625
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      290
      1399
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      173
      1330
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      925
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      49
      900
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      67
      889
    8. 66
      884
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      871
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe