Noilla islamisteilla on nykyään jo moottoripyöräjengit ja skinijengit hommissa, Jäseninä skinejä ,odineita, onhan tavoitteet paljolti yhteneväisiä.
https://www.nrk.no/norge/espen-andersen-brathen-siktet-for-drapene-i-kongsberg-1.15689795
https://www.nrk.no/norge/espen-andersen-brathen-siktet-for-drapene-i-kongsberg-1.15689795
Vastaukset 14
Vanhimmat
Miksi Suomessa ei ole vielä näin reippaasti uskomuksiaan harjoitavaa löytynyt ? Toivottavasti piankin , pieni järkytys lintukotoon olisi paikallaan .
paskasilmältä näytti 🤣
aito possun syöjä tanskasta.
islamiin hurahtanut vaaleanpunainen supersankari
Vihreä...
Suomeenkin oikein haetaan islami-ukkoja, heidän mielestään me olemme väärä-uskoisia, tämä kolahtaa vielä omaan nilkkaan, katsotaan mitä sitten sanoo Ohisalo, Marin ja Haavisto?
Seuraavan kerran kun persupuolue hajoaa niin vähemmistöpersut kääntyvät islamisteiksi sillä se edustaa sitä oikeata aatetta.
Vasarapersut ovat liian paljon suvakkeihin kallellaan.
robin hood pitkäjousi 🤣
Onkohan jousipyssymies lukenut perussuomalaisten kirjoituksia, kun tuolla lailla riehuu.
Nuolimurhaajan ulkomuoto on kuin suomalaisella maahanmuuttokriitikolla. Pahoin pelkään, että teon takana on persuiluaate.
Mikä erottaa ääri-idlamistin äärioikeistosta? Väkivallasta päihtyneet tekevät kaikkensa löytääkseen oikeutuksen väkivallalleen, vaikka kääntymällä väkivaltaa tukevaan uskoon.
"Niinhän ne äärioikeiston teot aina ovat. Jostain syystä äärioikeistolaiset toimijat ovat aina yksittäisiä sekopäitä, mutta kaikki muslimit ovat potentiaalisia terroristeja. Kuitenkaan en ole koskaan nähnyt yhdenkään Suomen muslimin kannattavan somessa ääri-islamilaista terroria, mutta sitäkin enemmän näen äärioikeiston kannatusta. Se ilmenee jatkuvana vihapuheena, mutta kun siitä huomauttaa, niin sekin on vain ymmärrettävä vastareaktio islamin kauheudelle. Sitä paitsi meillä on sananvapaus, vihapuheet eivät saa ketään toimimaan ja pidä sinä suvakki turpasi tukossa, tai se tullaan tukkimaan.
Ääri-islamilainen terrori on tosiasia, ja niin on äärioikeistolainenkin. Meillä on nähty yksi ääri-islamistinen terroriteko, mutta äärioikeistolaiset teot on kuitattu yksittäistapauksina. Jos järjestäytynyt terrori-isku jonain päivänä tapahtuu, niin kaikki tulevat olemaan vilpittömän hämmästyneitä. Eihän meillä pitänyt olla mitään järjestäytynyttä äärioikeistoa.
On meillä. Oikeuden päätöksellä lakkautettu Pohjoismainen Vastarintaliike (PVL) jatkaa toimintaansa eri nimellä, Soldiers of Odin on edelleen olemassa ja Kansallismielisten Liittouma pyrkii kattojärjestönä yhdistämään kaikki äärioikeistolaiset. Se on muuten se sama porukka, joka kesällä 2019 harjoitteli kesäleirillään jousiammuntaa vasemmistopoliitikkojen kuviin ja jonka järjestämissä tapahtumissa on nähty perussuomalaisia kansanedustajia edustamassa vain itseään.
Äärioikeiston vihollisia eivät ole vain muslimit, vaan myös vasemmistolaiset. Vasemmistolaisia heille ovat kaikki, jotka ovat heistä katsoen vasemmalla, eli käytännössä ihan kaikki muut. Väkeä he saavat rekrytoitua juuri ääri-islamistien pelolla, mutta nopeasti kuvaan tulee mukaan myös se todellinen tavoite, joka on demokraattisen yhteiskunnan korvaaminen oikeistodiktatuurilla. Ääri-islamisteilla on tavoitteena uskonnollinen diktatuuri.
Ääri-islam ja äärioikeisto ovat saman kolikon kaksi puolta. Ääri-islamilaiset terroristit katsovat olevansa sodassa länsimaista demokratiaa vastaan, ja samoin ajattelevat myös äärioikeistolaiset. Islamin vihaaminen on vain äärioikeiston sisäänheittotuote, mutta tosiasiallinen vihollinen on sama kuin ääri-islamisteilla.
Onneksi Suojelupoliisi valvoo tasapuolisesti kolikon molempia puolia."
Hyvin kiteytetty.
Muslimit kertovat oman näkemyksensä jousimiehestä. " Hän sanoi olevansa muslimi. Vastasin, että hän ei tiedä paljoakaan islamista, mutta se ei haittaa. Jos joku sanoo olevansa kristitty tai muslimi, hänen sanansa täytyy ottaa todesta.
Tlili kertoo Vårt Landille, että surmaajan kanssa oli hankalaa keskustella uskosta, vaikka Bråthen yritti sitä usein. Tlilin mukaan Bråthen puhui henkisistä asioista sekavasti.
– Hän kertoi saaneensa paljastuksen, viestin, jonka hän halusi kertoa koko maailmalle, Tlili kertoo."