Ylellä on kova Valkopesu Norjan terrori- iskusta

Kaiken laisilla selityksillä koitetaan saada tuota terrori-iskua joksikin muuksi teoksi
ja Islamin uskoa, ei yhtään syyllistetä yhdeksi teon motiiviksi.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kylläpä harmittaa nettiperseilijöitä kun jousimies olikin ihan väärän värinen.

Äänestä
  • Islamisti mikä islamisti, ei katso ihonväriä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Islamisti mikä islamisti, ei katso ihonväriä.

    Ei vaan oteta yhtään opiksi noista iskuista ja korjata poliisin toimintaa ja lopeteta tuota seurailemista eikä oteta kansalaisten ilmoituksia todesta. Tämä vain lisää iskuja, kun niitä ei yhtään yritetä estää todella etukäteen.

    Äänestä

  • Käännynnäiset on pahimpia.

    Äänestä

  • Mitä tekemistä värillä on? Selvästi on kerrottu että on radikalisoitunut muslimi.

    Äänestä

Mielenterveys ja syrjäytyminen taas vedetty agendalle. Niillä kuitataan islamin rikokset. Joka jumalan kerta.

Äänestä
  • Tuota mielenterveyttä sitä väännetään väkisin syyksi aina, kun pelätään tuon
    Kansanryhmän kiihoittumista jos totuus sanotaan julkisesti medioissa.

    Äänestä

Kiltiltä kuulostava teksti Norjan Poliisautoissa = POLITI.

Äänestä

Yle on yle vaikka voissa paistettas. Vituttaa maksaa tuosta paskasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaiken laisilla selityksillä koitetaan saada tuota terrori-iskua joksikin muuksi teoksi
ja Islamin uskoa, ei yhtään syyllistetä yhdeksi teon motiiviksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu