Nurmijärvi on kuivatettu vuosikymmeniä sitten ja sitä myötä viihtyvyys vähentynyt.
Ehdotankin että Nurmijärvi nimetään uudelleen jotta tulevilta pettymyksiltä, väärinkäsityksiltä ja turhilta odotuksilta vältytään jatkossa paikkakunnalle muuttavien ja täällä vierailijoiden parissa.
Nimiehdotuksia uudeksi nimeksi voi esittää tässä ketjussa.
Nurmijärven nimi muutettava!
6
837
Vastaukset
- Anonyymi
Elokapina
- Anonyymi
Myöskin paljon paikkakunnalla käytössä oleva seitsemän veljestä tulisi muuttaa nykyaikaan sopivaan muotoon esimerkiksi: Seitsemän sisaruksen vaellusreitti, Seitsemän sisaruksen Apteekki jne.
- Anonyymi
Seitsämän veljesoletettua.
Tuo kunnan vaakuna on heti muutettava, se on rasistisuudessaan surastaan kammottava. Tunnen oloni turvattomaksi aina nähdessäni tuon valkoisen ylivallan ilmentymän.- Anonyymi
Nyt herätys siellä Nurmijärven kunnanvaltuustossa. Teillä ei ole aavistustakaan, minkälaista on kokea ihon vääriin tai sukupuoleen kohdistuvaa syrjintää. Näyttäkää esimerkkiä, ja korjatkaa tuo vaakuna.
- Anonyymi
Alan aina itkemään kun joku mainistee sanan rasisiti,en uskalla enään liikkua ollenkaan ulkona
- Anonyymi
Voi rähmä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155