Piispa Laajasalon sinänsä rohkea, kärkevä, rokotekannanotto on mitä ilmeisin syy sille että tänään erotaan kirkosta karkeasti arvioiden, ennustaen, noin tuplasti normipäivään verrattuna.
Vasta äskettäin selkeän eropiikin sai aikaan Tampereen seurakuntien veljeily elokapinallisten kanssa.
Vasta äskettäin selkeän eropiikin sai aikaan Tampereen seurakuntien veljeily elokapinallisten kanssa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
jeesus ei ottanut rokotetta ?
Eikä ota Hänen opetuslapsetkaan,siinä piispalle terveiset!!!
Jeesus otti kannabista millä aiheutti uskonnolliset harhansa. Mitenkäs nämä seuraajat?
Mikähän tämä kirjoitusmuoti on. Voisi kuvitella, että tässäkin on koulutettu toimittaja asialla. Ja kommentin, kannanoton pointti oli? Kerrotko, että mihin tällaisella tähdätään? Nykyään tehdään uutisetkin juuri näin - joudut keksimään pointin itse, jolloin saadaan ihmiset kuvittelemaan mielipiteensä tiedoksi.
Aloittaja toimii bonuspalkalla, kun uteliaat ryhtyy klikkailemaan mainossivuja etsiessään tuota uutista, että mitä se Laajasalo on sanonut. Helvetissä oleva agenda tämäkin.
Hyvä että kuonasta päästään eroon
Ei päästä. Ei ole päästy influenssastakaan. Se jää pyörimään keskuuteemme. Luultavasti vaimenee, mutta voi se vahvistuakkin. Rokotuksilla ostetaan aikaa.