Liikkeestä varastettiin illan tai yön aikana useita uusia moottoripyöriä. Loukko.com
Kauhajoella törkeä moottoripyörävarkaus
Anonyymi
171185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei tunnu missään ja sitä varten on vakuutukset!
kyllä kusipäiden touhujen pitäisi joltain tuntua... jos et itse ole
tai siis jos on oikein suunniteltu vakuutusjuttu...., olisi hyvä jos kiinni jäisi koko kopla
Varastetaan rikkailla ja annetaan köyhille.
Kameravalvontaanko ei ole varaa?
Olihan niillä kamerat mutta ei näkymyt kuin varjot kameroissa oli niin taitavia....
Eipä niistä kameroista niin mahdottomasti ole hyötyä mikäli rikollisella on yli kaksi toimivaa aivosolua ja ymmärtää peittää kasvonsa.
Ja siksi toiseksi poliisien tutkinta on niin ruuhkautunut etteivät välttämättä ala selvittää tekijää vaikka naamat näkyisikin. Jos en nyt täysin väärin muista niin yli puolet omaisuusrikoksista jää selvittämättä. Toki nyt on kyse jo sen verran arvokkaasta tavarasta niin luulisi että poliisi edes yrittää selvittää asiaa.
Mustat hupparit ja aurinkolasit päällä ,poliisi täh ei tee mitää eikä saa mitää selvitettyä. Ai niin eihän meillä ole enään poliisiasemaakaan..
Vihreät leikkaa poliisilta ja antaa mamuille.
Olikohan nämä ammattivarkaat tummia vai vaaleita.
Ihan kaikki ei tuollaiseen pysty, joten eivät olleet Euroopan ulkopuolelta.
Milläs konstilla nostettu aidan yli?raavahia voimmamiehiä vissihin!
Ne verkkoaidat on niin helppo leikata auki. Ei paljon "kynsisaksia" kummallisempi tartte olla kun lähtee purkaantumaan. Se , että sellainen määrä on viety luulisi jo ihmetyttävän tavallista maalaispoliisiakin. Kyllä tuollaiset paketit pitää olla sisätiloissa säilytyksessä.
Oliko kenties tilaus työ 🤑
Tai paremminkin keikka 😉
11 moottoripyörää ei ihan muutamassa minuutissa lastata
Kun niistä kameroista lähtisi liikkumista tapahtuessa jotain hälytystä olisi enemmän hyötyä. Tämmönen juttu vaatii jo aika hyvää valmistelua,mitä haetaan ja milloin haetaan.
Ulkomaalainen porukka kiitos vihreiden jotka helpottaa maahantuloa.