Rikosilmoitus vai ei?

onko ilmaisu heprealainen oikea ilmaisu ihmisestä Haggai? Raamattu ei mainitse Haggaita heprealaisena?

https://fi.wikipedia.org/wiki/Haggaihttps://fi.wikipedia.org/wiki/Haggai

Rikosilmoitusta harkitseva
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Wikipediassa ei ole tämän nimistä artikkelia.

Äänestä
  • Se on poistettu. Siinä luki myös eea. sen sijaan että eKr. olisi ollut.

    Ap.

    Äänestä

Haggai-Wikipedia. Haggai profeetta. Tietoa löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

onko ilmaisu heprealainen oikea ilmaisu ihmisestä Haggai? Raamattu ei mainitse Haggaita heprealaisena?

https://fi.wikipedia.org/wiki/Haggaihttps://fi.wikipedia.org/wiki/Haggai

Rikosilmoitusta harkitseva

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu