No huh huh

Todella outoa ja kummallista toimintaa nyt natomaalta.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008350245.html
877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Joo, nyt on nähtävissä Suomen uudenlainen suomettuminen.
Suomi on nyt niin pahasti rähmällään USA:han päin, että se menee mukaan näihin USA:n erikoisiin tempauksiin.
Ennen tätä uus-demarit ja muut rähmällään olijat arvostelivat kovasti esimerkiksi Venäjää Navalnyin takia, nyt sitten mentiin mukaan USA:n Turkin-vastaiseen operaatioon.

Äänestä

Erdoganin komennossa Turkki on aika sulkasatoinen valtio, josta harva länsimanen pitää! Ei USA:lla ole asian kanssa mitään tekoa!

Äänestä
  • Eiköös nyt kumminkin nuo kummatkin mainitsemasi valtiot ole juuri niitä naton sotilaallisesti voimakkaimpia jäsenmaita?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eiköös nyt kumminkin nuo kummatkin mainitsemasi valtiot ole juuri niitä naton sotilaallisesti voimakkaimpia jäsenmaita?

    Voi olla, mutta Erdogan on aivan vastaavan tason pelle kuin Putte Venäjällä!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi olla, mutta Erdogan on aivan vastaavan tason pelle kuin Putte Venäjällä!

    Eli sinun mielestäsi nyt aina se paras demokratia näkyy vain sieltä kiväärinpiipun takaa.

    Äänestä

Turkilla on S-400. Israelilla f35 adir. Kohta kolahtaa. :)

Nähdään kun jude hävittäjä räpistelee tonttiin pyrstö tulessa.

Äänestä
  • Miksi ne sotisivat keskenään?

    Tarkkispojan märkä uni taas?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi ne sotisivat keskenään?

    Tarkkispojan märkä uni taas?

    Israel ja Usa ovat nyt ne maailman kaksi suurinta ja pahinta terroristivaltiota.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Todella outoa ja kummallista toimintaa nyt natomaalta.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008350245.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu