Oletteko lukeneet taiwanilaisesta (os. Formosa) naisesta, joka halusi eroon ulkoisesta saastasta ja taudeista ja kuoli? Perustelen asia!
Jos käy ostoskeskuksessa kymmenessä eri kaupassa tai yleishyödyllisessä laitoksessa ja ottaa jokaisessa annoksen alkoholia sisältävät käsidesin käteensä, niin ei tule känniin, vaikka olisi 15 kiloa painava lapsi!
Tämä taiwanilainen laski 40 prosenttista alkoholia (litrahinta n. 20 euroa) kylpyammeensa täyteen ja meni sinne yäksi lillumaan ja nukahti ikiuneen 13,5:n promillen nousuhumalassa. Nyt neropattilääkärit ovat päätelleet, että tuo alkoholi imeytyi ihon läpi. Ei pidä paikkaansa! Tässä on kaksi vaihtoehtoa tuollaisen kohtalaisen humalatilan saavuttamiseen. Joko on hörppinyt unissaan sitä lientä tai todennäköisemmin ryyppyreikä ei ole ollut tiivis ja sitä viinaa on huljahtanut litrakaupalla peräaukkoon, josta suolisto imeää sen nopeasti ja tehokkaasti.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/ab07a545-f5ef-477e-87af-482c2baadad8
Jos minä kaataisin koirankuppiin kossua ja pitäisin siellä jalkaani koko illan, en huomaisi vaikutusta ja promillet olisivat nollissa.
Alkoholin vahinkosuurkulautus!
3
155
Vastaukset
- Anonyymi
Ihmettelin sisään meille tulleelle miehelle, miksi turvamiehet päästivät hänet aseistettuna sisään.
Pitkäpiippuinen aseensa oli kyllä asepussissa.
- Tulitko ehkä tappamaan minua, tivasin? Mies oli käytökseltään lauhkea.
Hän oli löytynyt asunnostaan kuolleena noin vuosi sitten.
Unissa ei ole väliin päätä ei häntää. - Anonyymi
Olisihan tuo sitä paitsi alkoholin väärinkohtelua ja ehkä loukkaus koiran ateriakuppiakin kohtaan.
Meillä meni viime talvena Petikon hiihtoladulla jotenkin sukset ristiin Jari Tervon kanssa. Pahoittelin tätä alamaisesti kirjailijalle.
- Sinun vertaukseni koirankakkiin olisi iso loukkaus sille, puhisi kirjailija ja paahtoi menemään ylämäkeä kiukkuisesti. - Anonyymi
Itelle alkoholi käy silleen, että päivällisen jälkeen ottaa 2dl lantrattua draivotkaa ruokajuomaksi. Sen jälkeen käyn päiväunille.
Ne unet tietää ansainneeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698
