Antivalkoisuuskoulutusta saatavilla jo Suomessakin

Anonyymi

Vasurien äärimmäisen rasistinen antivalkoinen propagandakoulutus on löytänyt tiensä jo Suomeenkin.
Jos eivät "valkoisuuden rakenteet"(mitä ikinä ne sitten ovatkin) liity valkoiseen ihonväriin niin mihin helvettiin ne sitten muka liittyvät?

Aivotonta postmodernia uusmarxilaista mädätystä.

"Tule mukaan tutkimaan käytännön kautta yhtä näkymätöntä normia, valkoisuutta. Mikäli et ole vielä ajatellut asiaa tai jos kiinnität huomiota siihen päivittäin, kurssi on juuri sinulle. Olet valmis tutkimaan aihetta omista lähtökohdistasi ja itsetutkiskelun kautta sekä halukas lisäämään tietoisuuttasi valkoisuudesta rakenteena ja työskentelemään näin tasa-arvoisemman maailman puolesta.
Kurssilla pureudutaan myös valkoisuuden tuomiin etuoikeuksiin, vastuuseen sekä sen herättämiin tunteisiin.
Kurssi tarkastelee valkoisuutta yleisesti sekä osallistujien oman taiteen että muiden taiteiden kautta.
Tutustut myös hieman kolonialismin historiaan ja kulttuurisen appropriaation kysymyksiin. Katsot dokumentti- ja fiktioelokuvia, kuuntelet ääniteoksia ja löydät niiden kautta itsesi paikoista, joissa valkoisuuden ei tarvitse aina olla keskiössä.

Älä pelkää tai väistä vaan tule mukaan!"

https://opinto-opas.uniarts.fi/fi/opintojakso/T-XY243/8697

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        105
        9483
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        49
        4641
      3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

        Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
        Ikävä
        102
        1976
      4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        42
        1921
      5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        24
        1630
      6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

        Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
        Kemijärvi
        13
        1391
      7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        38
        1307
      8. Rakastuminenhan on psykoosi

        Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
        Ikävä
        54
        927
      9. Känniläiset veneessä?

        Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
        Nurmes
        30
        903
      10. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

        Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
        Ikävä
        31
        902
      Aihe