Suhoj Su-35 simulaattori

Venäjän ilmavoimissa ohjaajia koulutetaan huippunykyaikaisella Su-35 simulaattorilla. 😉

https://twitter.com/qretaxyeta/status/1451611091243442177
2296
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Lasten leikkikentälläkö ne kouluttavat lentäjiä? 😊

1Äänestä
  • Voi olla että keppostelin hieman aloituksessa itänaapurimme kustannuksella. Neukkulan hajoamisen jälkeen Venäjän ilmavoimat olivat pitkään nälkäkuurilla eikä resursseja oikeen ollut mihinkään.

    Äänestä

Lasten leikkipuistonkin pitää olla isänmaallinen.
Jos ei halua mennä SU-35 simulaattoriin on automaattisesti ulkomaalainen agentti!

Äänestä

Su-35 on uudelleen nimetty Neuvostoliiton Su-27M

Äänestä
  • Ensilento kesäkuussa 1988.. TIRSK! Eräänlainen venäläinen ikuisuusprojekti tämäkin.

    1Äänestä

Putin on uudelleen nimetty Stalin.

1Äänestä

Lapsille vähän hupia mutta oikeat simulaatiot tehdään Suhoin omissa tiloissa

Äänestä

Jatka Nato Tiltu samaan tahtiin. Saatat huomiseen mennesssä saada sata monologia täyteen.

Äänestä
  • Aika hauska ... . Kiitos.

    Äänestä

"Yunarmiyan" Putinin punahaukat valmistautuvat tuolla simulaattorilla fasismin vastaisiin ilmasotatoimiin. Uraa toverit. 🤣

Äänestä

Kohta simulaattoriin saadaan narujen lisäksi jo transistorit!

Vot! Sitten pelittää!

1Äänestä

Putin-Jugendin leluja

1Äänestä
  • Aivopestyt putinistikakarat leikkivät tuolla kuviteltua ilmasotakampanjaa Nato-fasisteja vastaan

    1Äänestä

Jatka vain yksinkeskusteluasi.

Saadaan nauraa. :)

Äänestä

Teknik! Sanoi kapteeni Igor Von Dorkajev ilmavoimien 23. hävittäjärykmentistä Amurin alueelta Venäjän Kaukoidästä tuon häkkyrän nähtyään.

1Äänestä

Venäläiset on kekseliäitä ja tiltut varsinkin.
Yksi reppana tilasi itselleen karvapohjasukset kun on niin ruma ettei kelpaa kellekään.

Äänestä

Toivotan onnistumista voitelussa!

Äänestä

Hyvin menee.

Jatka vain yksinkeskusteluasi.

Saadaan nauraa. :)

Äänestä

Täällä joku pelkää kuollakseen, ja ajattele: "Ei ne voi olla niin hyviä"... Mutta totuuden edessä mielikuvitukselliset ajatukset ruosteesta ja leuista eivät auta. Näyttää siltä, että Natottajat elävät itsepetoksessa, ja haluavat ajaa kaikki samaan itsepetokseen nähdäkseen itsensä kaatumisen muiden kautta, joka on tietysti turvallisempaa, kuin kaatua itse.

Äänestä
  • ajattele = ajattelee
    Mutta myöhäistä. Kirjoitusvirhe tuli. Nyt oonkin sitten se Venäjän trolli!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäjän ilmavoimissa ohjaajia koulutetaan huippunykyaikaisella Su-35 simulaattorilla. 😉

https://twitter.com/qretaxyeta/status/1451611091243442177

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu