Sähköautoilu tulee olemaan todella kallista, pelkkää kusetusta.
Sähkön hinta nousee...
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tämä on sitä ”kestävän kehityksen agendaa”.
Mitä kestävää on sellaisessa ”kehityksessä” mikä lisää sähkönhintaa ja tuottaa lisää työttömyyttä?
Eikö tuo ole pikemminkin ”kestämätöntä kehitystä”.
Vihreää energiaa tätäkö se on?
Unelmaa jota kannattaa tavoitella, järjettömyyksiin asti?
Aiotko jatkossakin antaa äänesi vihervasemmistolle?
Oletko täysin sekaisin?
Kyllä se on parempi vaan ajella perinteisillä autoilla ettei tule yllätyksiä.
Autoko teille on kaiken mittari. Luopukaa autoista, saatte paremman elämän ja säästyy rahat.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171872/korruptio-eduskunta-hyvaksyi-laittoman-sahkonhinnan-nousun
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171941/alkaa-antako-enaa-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptio-yksipuoluejarjestelman-vaaleissa
Väkisinkin tulee uusi trendi, äänestämättä jättämisestä. Korruptio on jo niin oksettavaa, ettei sitä pysty enää äänestämään, ei enää voi osallistua, ahneuden korruptiopoliitikkojen luksuselämien rahoittamiseen äänestämällä, kun puoli miljoonaa ikäihmistä, vammaista ja pitkäaikaissairasta, on pakotettu oikeusturvattomiksi kerjuulle.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ylimielinen-paaministeri-joka-on-myos-ikarasisti-marinin-boomer-kohulle-murska-arvio-politiikassa-oleellista-on-milta-asiat-nayttavat/8273040#gs.dzusit
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa
Painostus äänestämiseen, oli jo viime eduskuntavaaleissa, niin päällekäyvää, että olisi pitänyt olla puolueettomia vaalitarkkailijoita. Tällä kertaa emme anna painostuksen enää vaikuttaa. Äänestämisestä kieltäytymispäätös voimistuu.
Minä annan kaikkien vähänkin vihreelle haisevan kävellä, oli sitten tuttava tai ei, onneksi työmaalla ei niistä ole harmia.