Kun sähkön hinta nousee 0,65:sta, 0,95 senttiin, on se mm. 800€/kk orjuuseläkeläisten maksukyvyn ulkopuolella, eli laiton korotus.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa
Korruptio-eduskunta hyväksyi, laittoman sähkönhinnan nousun
63
589
Vastaukset
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15814032/koyhyyteen-pakotettujen-kerattava-joukkokanne-eduskunnan-korruptiota-vastaan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17073809/eduskuntavaali-aanestamisesta-kieltaytymispaatos-voimistuu-paiva-paivalta
Kunnon medialakko, viikkoja ennen vaaleja, tekee kyttyrää. Ei anneta enää painostaa, itseämme äänestämään korruptio-eduskunnan korruptiopuolueita.
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/OrjKJ3/orban-bygger-lyxiga-fotbollsarenor--och-mordar-demokratin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16418949/poliisivaltiossa-asunnossa-kuolleena-makaaminen-on-murhanyritys-poliisia-vastaan-
On pysyttävä vahvana, ettei tule äänestäneeksi, syvää läpimätää korruptiota, eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä. Ei ääniä enää kurjistajille ja kansan köyhyyteen oikeusturvattomiksi pahoinpitelijöille.
https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/apr/25/us-policing-is-far-less-about-fighting-crime-than-controlling-the-poor - Anonyymi
Kenenköhän vajakin tekemä aloitus tämäkin on? Sähkön hintaa ei päätetä eduskunnassa vaan markkinoilla.
No höpöpöpö että silleen MW jne.- Anonyymi
Oikeusvaltioissa ja aidoissa demokratioissa, kyllä säädellään, poliitikot voivat tehdä päätöksiä, joilla hintoja säädellään. Esim. puoli miljoonaa 800€/kk orjuuseläkeläistä,ei voi mitenkään selvitä sähkönhinnan nousuista, silloin on eduskunnan tehtävä, tehdä ne luvatut eläkekorotukset ja estää sähkönhinnan laittomia nousuja.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171941/alkaa-antako-enaa-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptio-yksipuoluejarjestelman-vaaleissa - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeusvaltioissa ja aidoissa demokratioissa, kyllä säädellään, poliitikot voivat tehdä päätöksiä, joilla hintoja säädellään. Esim. puoli miljoonaa 800€/kk orjuuseläkeläistä,ei voi mitenkään selvitä sähkönhinnan nousuista, silloin on eduskunnan tehtävä, tehdä ne luvatut eläkekorotukset ja estää sähkönhinnan laittomia nousuja.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171941/alkaa-antako-enaa-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptio-yksipuoluejarjestelman-vaaleissaFatta maksaa sähkölaskut ja pillerit. Eläkeläisillä ei ole mitään hätää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fatta maksaa sähkölaskut ja pillerit. Eläkeläisillä ei ole mitään hätää.
Ikäihmiset, vammaiset ja pitkäaikaissairaat, eivät kykene iän, vammaisuuden ja vakavien sairauksien takia, käymään missään "fattassa", eikä sellaista enää Suomessa, ole vuosikymmeniin ollut. Päivitä tietosi 2021-luvulle, äläkä jauha soopaa, heikompien kustannuksella.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa
Aidoissa demokratioissa, oikeusvaltioissa ovat jo n. 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, ikäihmisiä, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, ei kerjuuteta, Veroparatiisi-kerjuuttamisbisneksien riepoteltavina, kuten Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta- - Anonyymi
Et taida tajuta,mistä on kysymys. Eikö yhtään nolota.
- Anonyymi
oli hyvä nostaa kun korvaavat vaihtoehdot lämmitykseen lopetettiin,
- Anonyymi
"Vihreä engergia" tarkoittaa lisää työttömyyttä ja kalliimpaa sähköä, tämäkö on hyvä suuntaus? Tätäkö hallitus haluaa?
Tämän vuoksi ollaan valtaamassa katuja, jotta "ilmastonmuutos toimet etenesivät suomessa?". Näin naiiveja nuo mielenosoittajat ovat, eivät edes itse tiedä, mitä varten "kapinoivat". Hiiljalanjälkihössötys on naurettavaa touhu, tällä ei saa muuta kuin katastrofeja aikaiseksi. - Anonyymi
Koko eduskunta on läpimätä korruptiossa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171941/alkaa-antako-enaa-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptio-yksipuoluejarjestelman-vaaleissa
Turha niiden tekemisiä on enää äimistellä, lopetetaan äänestäminen. - Anonyymi
"Kuolleelle" suomen hallitukselle "rahvas" on yhdentekevä"!!!
Suomessa ei ole sähkön(kään) hintasäännöstelyä. Eduskunta ei päätä sähkön hinnasta.
- Anonyymi
He ovat typeryyksissään mahdollistaneet joka ikisen sotkunpaskan, josta suomen kansa joutuu kärsimään ja maksamaan ylihintaa, vaikkei rahat riitä.
Ja paina pahkaasi, tämä on vasta alkua, kun ei ole näkyvissäkään järjen kasvua päättäjien taholta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
He ovat typeryyksissään mahdollistaneet joka ikisen sotkunpaskan, josta suomen kansa joutuu kärsimään ja maksamaan ylihintaa, vaikkei rahat riitä.
Ja paina pahkaasi, tämä on vasta alkua, kun ei ole näkyvissäkään järjen kasvua päättäjien taholta.Eli sinulla ei ole hajuakaan mistä valitat. Mutta valitat silti, miksi?
- Anonyymi
KYSYMYS ON VERON KOROTUKSISTA ! !!!!!!!!!!!!!!
Sopulia verotetaan nykyään erilaisilla "firman laskuilla" jotka ennen olivat puhtaasti veroja. SÄhkö on yksi sellainen, viina toinen hyvä esimerkki. jos kolmannen laitan, niin pannaan tuotteiden ALVit, maksat ne hymyssä suin. Ja kusettaja-ELIITTI nauraa, saahan se TULOveroihinsa näin huomattavan ALEn !!!!!!!!- Anonyymi
Ei sähköveroa ole korotettu.
Hallitus säätää lain, jolla siirtomaksuja saadaan kohtuullistettua.
Olet täysin väärässä tässä asiassa.
- Anonyymi
Eduskunta ei päätä sähkönhinnasta.
- Anonyymi
Eduskunta kyllä päättää siitä, onko Suomen kansalaisilla, varaa vastata, järkyttäviin elinkustannusten nousuihin. Muissa Pohjoismaissa eläkeläiset on turvattu jo n.
1 500€/kk MINIMIELÄKKEILLÄ, aidon oikeusturvan minimieläkkeillä 2022.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ylimielinen-paaministeri-joka-on-myos-ikarasisti-marinin-boomer-kohulle-murska-arvio-politiikassa-oleellista-on-milta-asiat-nayttavat/8273040#gs.dzusit
Korruptio-bileprinsessojen olisi viimeinen hetki, herätä sadan vuoden unestaan, jos aikovat edes yrittää, pitää Suomen oikeusvaltioiden ja demokratioiden lähettyvilläkään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17162319/marinin-erottava--paaministeri-valehtelee--elakekoyhyys-hatatilan-vahattely-loputtava-- Anonyymi
Suomen valtio on jo kauan vihannut suomalaisia.
- Anonyymi
Ajatteletko niin, että yritykset voivat pitää hallitusta lypsylehmänään? Korotetaan hyödykkeiden hintaa, niin valtio korvaa korotuksen kuluttajalle?
Olet täysin väärillä jäljillä.
Kannattaa opiskella kansantaloutta.
- Anonyymi
Voisiko joku tietävä sanoa, mikä on aidosti edullisin sähköliittymä, kun energiaviraston sähkönhinnan vertailusta, sellainen tieto ei selviä ?
- Anonyymi
Eihän liittymä määrittele sähkön hintaa. Vai mitä oikein tarkoitat?
Kyllä minä löydän sähkön hintavertailun netistä. Liittymän hinta on sähkölaitoskohtainen.
- Anonyymi
Onko kokemusta KSS sähköliittymistä, pysyykö hinta, tuossa luvatussa 83,88€/ vuodessa ?
- Anonyymi
Ei kai tuollaista tietoa, kenenkään tarvitse pihdata, että mikä on aidosti edullisin sähköliittymä pientalouksille ?
- Anonyymi
SE SIITÄ TULI, kun tuo punaviherhallitus pulitti miljardeja tuon kuppasen EeUun elättien juhlimiseen. Totta hitossa ne imee tuhkatkin pesästä, kun nuo onnettomat ja varomattomat tyttöset lähti herrojen kanssa marjaan.
- Anonyymi
PetosKalmaKokPersRkpKrdsinliike-Eilisten, EU-tukipaketin / kaiken VALEVASTUSTAMINEN, on se strategia, jolla korruptio-eduskunnassa, kaikki Veroparatiisihankkeet, ajetaan lävitse. Jopa koronarokotetta valevastustavat, kovempia pakkoja saadakseen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16906097/petosperskok-aikovat-lisata-30-000-ulkomaisen-halpatyovoiman-tuontia-joka-vuosi
- Anonyymi
Aloittaja-späämmäjän "orjuuseläkeläiset" asuvat liian leveästi hyvillä paikoilla?
Vai viinaanko rahansa käyttävät?- Anonyymi
Itse olet spämmääjä, toisten perässä roikkuja. On hienoa, että ihmiset kirjoittavat Suomessa, käyttävät sananvapauksia, joiden olemassaolo, on enemmän kuin uhattuna, tässä Pohjolan Unkarissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17161673/korruptiopaattajat-altistavat-riskiryhmat-koronalle-800ekk-orjuuselakkeilla
- Anonyymi
Asioista kirjoittavalle, kuuluvat Suomessa sanan- ja mielipiteidenvapaudet, joista sinä et ilmeisesti ole tietoinen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16364293/anderssonin-sananvapauksien-estamisinto-olikin-packalenin-yritystukien-peesaamista
Ei ole eläkeläisköyhien vika, että Suomessa ei ole tiedonvälitystä, josta saisimme tietoa, joten joudumme kyselemään tiedon perään, mm. keskustelualustoilta. - Anonyymi
Punapersevihreiät ei todellakaan tajua tekojensa seurauksia. Joka ikinen asia, mihin he sotkevat ja vouhottavat limaiset näppinsä, muuttuu paskaksi.
Tulevilla talvipakkasilla on pakko alkaa polttaa kivihiiltä ja turvetta, ettei ihmisten tartte turkkipäällä ja huopatöppösillään olla kotonaan. - Anonyymi
Eli edelleenkin kysymys kuuluu: mistä aidosti edullisin sähkösopimus, pieniin talouksiin ?
- Anonyymi
Ne hinnat löydät netistä. Vaikkapa sahkovertailu.fi
Muitakin löytyy netistä.
- Anonyymi
Eipä ollut PetosKalmaKokRkpjne, vastustamassa sähkönhinnan nostoja, ja vaatimassa
1 250€/kk MINIMIELÄKKEITÄ Suomen ikäihmisille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin
Se on kätevä diktatuurin strategia, että on valeoppositio, joka valevastustaa kaikkea, varmistamassa kaikkien, veroparatiisi-pörssikeinottelu-hankkeiden läpiviennin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17171941/alkaa-antako-enaa-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptio-yksipuoluejarjestelman-vaaleissa - Anonyymi
Minulle tuli kotiin Marinin allekirjoittama ilmoitus hinnankorotuksista.
- Anonyymi
Luulisi sen verran myötätuntoa, löytyvän omaa kansaamme kohtaan, että tiedotettaisiin edes, mistä saisi kalliista sen halvimman sähkön, vaan ei Suomessa, omaa kansaa syväkyykytetään.
- Anonyymi
Netissä voit verrata eri yhtiöitä. Eihän hallitus ole minkään firman mainostaja.
- Anonyymi
Suomen frouvilta tai herroilta on turha anoa myötätuntoa oman maan hätää kärsiville, se on tullut selväksi kautta vuosikymmenten. Viimeisenä esimerkkinä työeläkkeiden eli alle 1400 e saavien, yleensä naisten, eläkkeiden korotus eurooppalaiselle tasolle. Asia torpattiin aivan kauhistuneena, että boomereille muka jotain lisää. Kaikki alle 1400 eläkkeet verovapaiksi, sen hallitus voi tehdä, siinä se on.
- Anonyymi
1 500€/kk MINIMIELÄKKEET ovat jo kaikille sairaus-kansaneläkeläisille, kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa. Eläkeläisiä erottavaa politiikkaa, ei kukaan tässä enää tarvitse, vaan aitoa oikeusturvaa kaikille Suomen ikäihmisille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, kuten aidoissa demokratioissa ja oikeus-sivistysvaltioissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172464/suomessa-n--700ekk-huonommat-koyhyyselakkeet-kuin-muissa-pohjoismaissa - Anonyymi
Ja niitä sähköhinnoista tietävien kirjoituksia, että mikä on aidosti edullisin sähköliittymä, pientalouksille ?
- Anonyymi
Etkö osaa etsiä netistä?
- Anonyymi
Sähköliittymää et voi valita. Liittymäsi on sen sähköfirman liittymä, joka asuinkunnassasi toimii.
- Anonyymi
Pakkokuluttajan osaa tarjolla, maksukyvyttömiksi pakotetuille kansaisille.
https://www.tamperelainen.fi/paikalliset/4376793 - Anonyymi
Miksi perkeleessä tässä maassa nouse sähkö aina vaan? Kun täällä on PAKKO käyttää lämmitystä tyylin puolet vuodesta. Eihän se niin voi olla että sähköstä tehdään jotain yleellisyyttä, sodan jälkeenkin taisi sähkö olla halvempaa(niille joilla oli)
- Anonyymi
Minkäköhän vuoksi minä pärjään sähköttömillä mökeillä keskellä kylmintä talvea?
Taitaa eräitä vaivata uusavuttomuus. - Anonyymi
Onko sähkön hinta noussut nyt? No, on hieman noussut, firmat ovat nostaneet sähkön hintaa.
Markkinataloudessa on sellaista. Ei se sähkön hinnan nousu koske pelkästään tätä maata. Euroopassa on hinnoissa noususuuntaus kaikkialla.
- Anonyymi
Eduskunta tai hallitus ei päätä hinnoista.
- Anonyymi
Hallitus ja eduskunta päättää siirtohintojen rajoista ja veroista. Samoin erilaiset ilmastovouhotusmaksut vaikuttaa voimakkaasti hintoihin.
- Anonyymi
ainakin suurikannatus vihreä sanoi hinnat tappiin.
millä pienieläkeraha riittää vihreiden hulluuteen kun vaivaset 750ekk. - Anonyymi
Ydinvoimayhtiöllä on tarjous, jossa aurinkivoimasta saa ensimmäisen kuukauden ilmaiseksi.
- Anonyymi
Viimeiset mahdollisuudet, kieltäytyä äänestämästä, korruptio-eduskunnan-kuntien-maakuntien korruptiovaaleissa, ennen äänestyspakkoja, joita korruptio-poliitikko-pörssikeinottelijat jo himoitsevat.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa - Anonyymi
Jokainen käsittää, ettei ikäihmisten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, ole mitenkään mahdollista, 800e/kk orjuuttamis-ihmiskauppaeläkkeillä, vastata järkyttäviin sähköhinnan ym elinkustannusten, jyrkkiin äkillisiin nousuihin.
https://yle.fi/uutiset/3-12175567
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17122796/marinin-kompastuskivi-ei-ole-reppu-vaan-elakelaiskoyhyys#comment-110192126
Marin Antoinetten kehoitus, nälkäisille ja köyhyyteen oikeusturvattomiksi uuvutetuille eläkeläisköyhille: "menkää juoksemaan", kertoo todellisuudesta pahoin vieraantuneesta korruptiopoliitikosta / eduskunnan yksipuoluejärjestelmästä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17162319/marinin-erottava--paaministeri-valehtelee--elakekoyhyys-hatatilan-vahattely-loputtava-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17198744/ruotsi-korottaa-jalleen-sairaus-kansanelakkeita-1-500ekk-siella-jo-onkin
Suomen hallituksen velvollisuudet, ovat aloittaa 1 250€/kk MINIMIELÄKKEIDEN VALMISTELUT, että 800€/kk orjuuseläkeläisillä olisi mitään mahdollisuuksia, vastata edes sähkönhintojen jyrkkiin nousuihin, saati muiden elinkustannusten.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa- Anonyymi
Näytä ny joku vitun eläkeläinen joka toimeen tulee jollakin 1250 euron eläkkeellä ei sellaisia ole. Mutta järjetöntä on maksaa edes satasta eläkeläiselle jolla satoja tonneja perittyä rahaa esimerkiksi. Eikä ao henkilö ole kuuna päivänä töihin vaivautunut. Peruseläke voisi olla NOLLA euroa TYÖ ja tarpeen vaatiessa sosiaalihuolto tuon sitten korottaa sille tasolle että inhimillinen minimi toimeentulo tulee mahdolliseksi.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197793/koyhyystutkijat-viekaa-elakelais-oikeusturvattomuus-kansainvaliseen-oikeuteen
Onko eläkeläisköyhyys-tutkimus lakkautettu Suomessa, kun ei ole pitkiin aikoihin kuulunut näkynyt raportteja, minkäänlaisia ? - Anonyymi
Ei eduskunta ole sähkön hintaa korottanut, eikä se edes määritä sitä.
Toisekseen, ei sähkö maksa noin paljon.- Anonyymi
Jos sähkölaitoksen pitää veroa maksaa niin kuluttaja hintoihin se menee Jos sähköä pitää puhtaasti tuottaa niin kuluttaja hintoihin se menee Eduskunta voi vaikka rakentaa valtion sähköyhtiön joka jakaa ilmaiseksi.
Kyllä istuva hallitus on aina vastuussa sähkön kuluttajahinnoistakin. Vaikea keksiä asiaa mistä se ei olisi VASTUUSSA?
mamu raiskaa ? Maahanmuuttajista hallitus vastuussa?
Perheen pää hakkaa siippansa niin hallitus vastuussa milloin lisää rahaa kotiväkivallan ennaltaehkäisyyn jne ovat aina asiasta kuin asiasta Vastuussa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos sähkölaitoksen pitää veroa maksaa niin kuluttaja hintoihin se menee Jos sähköä pitää puhtaasti tuottaa niin kuluttaja hintoihin se menee Eduskunta voi vaikka rakentaa valtion sähköyhtiön joka jakaa ilmaiseksi.
Kyllä istuva hallitus on aina vastuussa sähkön kuluttajahinnoistakin. Vaikea keksiä asiaa mistä se ei olisi VASTUUSSA?
mamu raiskaa ? Maahanmuuttajista hallitus vastuussa?
Perheen pää hakkaa siippansa niin hallitus vastuussa milloin lisää rahaa kotiväkivallan ennaltaehkäisyyn jne ovat aina asiasta kuin asiasta Vastuussa.Elämme markkinataloudessa. Valtiovalta ei elätä meitä, se on meidän itsekunkin tehtävä. Joitain raameja hinnanmuodostukselle voidaan asettaa, mutta ei voida tehdä niin, että valtio maksaisi yrityksille kompensaatiota tuotteiden hinnoissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos sähkölaitoksen pitää veroa maksaa niin kuluttaja hintoihin se menee Jos sähköä pitää puhtaasti tuottaa niin kuluttaja hintoihin se menee Eduskunta voi vaikka rakentaa valtion sähköyhtiön joka jakaa ilmaiseksi.
Kyllä istuva hallitus on aina vastuussa sähkön kuluttajahinnoistakin. Vaikea keksiä asiaa mistä se ei olisi VASTUUSSA?
mamu raiskaa ? Maahanmuuttajista hallitus vastuussa?
Perheen pää hakkaa siippansa niin hallitus vastuussa milloin lisää rahaa kotiväkivallan ennaltaehkäisyyn jne ovat aina asiasta kuin asiasta Vastuussa.Valtion energialaitos jakaa energiaa ilmaiseksi! Emme elä Pohjois-Koreassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos sähkölaitoksen pitää veroa maksaa niin kuluttaja hintoihin se menee Jos sähköä pitää puhtaasti tuottaa niin kuluttaja hintoihin se menee Eduskunta voi vaikka rakentaa valtion sähköyhtiön joka jakaa ilmaiseksi.
Kyllä istuva hallitus on aina vastuussa sähkön kuluttajahinnoistakin. Vaikea keksiä asiaa mistä se ei olisi VASTUUSSA?
mamu raiskaa ? Maahanmuuttajista hallitus vastuussa?
Perheen pää hakkaa siippansa niin hallitus vastuussa milloin lisää rahaa kotiväkivallan ennaltaehkäisyyn jne ovat aina asiasta kuin asiasta Vastuussa."Eduskunta voi vaikka rakentaa valtion sähköyhtiön joka jakaa ilmaiseksi."
Ja miksi sen pitäisi rakentaa? Ja miksi sen pitäisi antaa mitään ilmaiseksi?
- Anonyymi
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000910856.html
Kepulit&co haisee....- Anonyymi
Kyllä muut hallituspuolueet aina siunaa nuo päätökset. Tämäkin hallitus oli sitä mieltä että edellinen hallitus teki huonoja ratkaisuja nyt niillä olisi valta purkaa kaikkien edellisten hallitusten huonot päätökset? Paljoakaan ei ole liikettä näkynyt tähän suuntaan.
- Anonyymi
Halvin sähköliittymä on off the grid :D
Takaisin savupirtteihin, hallituksen ilmastopolitiikka yhdessä eu:n kanssa. - Anonyymi
Toisaalta samantekeväähän se on K-kaupan väiski saa vähemmän mikäli sähköyhtiöt rohmuaa rahat. Yrittäjien asia se on verissä päin kilpailla siittä että niillekkin maksukykyisiä asiakkaita riittää Köyhiä tai köyhäksi tuleviahan tämä ei koske KELA niiden sähköt maksaa.
- Anonyymi
Energiaköyhyys maksaa ihmishenkiä, tiedetään Espanjassa.
https://elpais.com/ccaa/2015/04/08/catalunya/1428444376_230805.html#?rel=mas - Anonyymi
Ruotsissa sairaus-kansaneläkkeet nousevat ja sähköhinta laskee:
https://www.aftonbladet.se/minekonomi/a/47X9Oo/elpriset-sjunker--trots-karnkraftsstrul
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762271Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2631875Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi59864- 70818
Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �48817- 68769
- 54764
- 65747
- 71745
IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!
Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss177723