Paras pistäjä?

Anonyymi

Suositelkaa pistäjää Uudella-Maalla.
Tarkoitus ottaa botuliinia ja ehkä täyteainettakin, ensimmäistä kertaa elämässäni.a

8

3059

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvän kokemuksen itselleni toi ainakin Ihosairaala Helsingissä. Lääkärin nimeä en nyt mainitse, koska uskon, että jokainen siellä työskentelevä on alansa asiantuntija. Kokemus oli hyvä, selitettiin mitä on odotettavissa, miltä ensi viikot tuntuvat jne. Ja parasta oli jälki.
      Näin ensimmäisellä kerralla kuin jatkossakin ehdottomasti suosittelen alan ammatti- ihmistä eli lääkäriä. Ei siis sairaanhoitajaa tai pikakoulutuksen saanutta kauneusalan työntekijää.
      Itse tein sen virheen, että toisella kerralla meni ihan muualle, kauneusalan yritykseen, jossa botox pistoksia antoi sairaanhoitaja, joka tosin vakuutti osaamistaan. Hinnassa oli eroa noin 100€ , lopputulos oli kuitenkin todella iso pettymys. Hintatiedusteluissakin annettiin virheellistä tietoa, ei kerrottu kokonaiskustannuksia, vaan ilmeisesti vain pistoshinta aineen osalta, mutta koko hoito tulikin loppujen lopulsi kalliimmaksi eli hinta moninkertaistuikin yllättäen maksaessa. Itseäni hävetti suunnattomasti ” halpaan meno” eli annoin huijattua itseäni, joten olin hiljaa ja maksoin laskun, mutta päätin etten koskaan enää tähän puljuun astu jalallani. Harmitti vietävästi, varsinkin kun jälki oli mitä oli, täyttä sutta.
      Vertasin hänen tekniikkaa ja osaamista,. Tekniikka sairaanhoitajalla oli ihan erilainen, joten lopputuloskaan ei voinut olla paras mahdollinen. Lisäksi hän puhui puuta heinää siitä, kuinka kauan vaikutus kestäisi.

      Ensimmäisellä kerralla sain täysin toisenlaista, todella totuudenmukaista ja oikeaa informaatiota ja todellakin vaikutus kesti runsaat 3 kuukautta, aivan kuten minulle kerrottiinkin. Ilme kohentui hienosti ja olin todella tyytyväinen lopputulokseen. Mutta, tuli kalliiksi. Tähän halvemmallakin voi saada saman palvelun- ansaan sitten lankesin, koska ajattelin, että saan saman hoidon ja tuloksen halvemmalla jossain toisaalla. Tämä oli paha virhe. Varsinkin kun sitten osoittautui ettei toimenpide sitten lopulta ollutkaan niin halpa, kuin mitä aluksi ilmoitettiin, eli tulin huijatuksi.
      Eli, varasin ajan yksityiseltä kauneusalan yritykseltä, jossa botox- pistoksia antoi sairaanhoitaja.
      Jos vertaan kokemuksia, havaitsin selkeitä huolimattomuuksia ja selkeää osaamattomuutta sairaanhoitajan pistoshoidon tekniikassa eikä sitten jälkikään tietenkään lopulta ollut enää samanlainen, kuin ensimmäisellä kerralla. Nyt joudun sietämään ” outoa ilmettäni” joka häviää pikku hiljaa toivottavasti mahdollisimman nopeasti.

      Eli, älkää luottako mainospuheisiin tai väitteisiin että osataan, vaikka väitteen esittäjä olisikin sairaanhoitaja. Valitkaa tekijäksi alan lääkäri, joka osaa asiansa, mielummin sellaisesta paikasta joka on kohtuullisen tunnettu. Maksaa hieman enemmän, mutta tekijä on todella asiansa osaava ja lopputulos hyvä.

      • Anonyymi

        Vielä lisäys; huolimattomasti ja epäammatillisesti tehdystä botox- hoidosta seurasi se, että päätä särkee lievästi aina tv: n katselun yhteydessä. Otsassa on epämiellyttävä tunne, joka vain jatkuu ja tuntuu myös ajoittain kivuliaalta, kuin otsalihakset olisivat jännitystilassa koko ajan. Tätä on jatkunut jo pitkään. Ongelmallisinta on lievä särky, joka tosin loppuu, kun en katso tv:tä.
        Eli, huolimattomasti ja ammattitaidottomasti tehtyyn toimenpiteeseen liittyy myös terveysriskejä.
        Mikään näistä epämiellyttävistä oireista ei ilmaantunut ensimmäisen pistoshoidon yhteydessä, sekin jo kertoo, ettei toimenpidettä ole tehty ammattitaitoisesti ja huolellisesti, vaan omaan osaamiseen sokeasti luottaen, ja asiakkaaseen välinpitämättömästi suhtautuen, ei ole otettu mitään vastuuta siitä, mitä tehdään. Pääasia on ollut vain rahastaminen.
        Toki, jonkinlaisia tuntemuksia toki oli ensimmäiselläkin kerralla ( otsassa jännä tunne, joka meni ohi parissa viikossa, muttei päänsärkyä tai mitään kipuja lainkaan) , mutta ei läheskään niin epämukavia ja häiritseviä kuin mitä viimeisimmästä kerrasta seurasi.
        Eli, olkaa äärimmäisen tarkkoja kenen käsiin itsenne pistoshoidoissa annatte ja luottakaa vain todella vakavasti omaan työhönsä suhtautuviin, ja vastuuntuntoisiin alan ammattiosaajiin - eikä heihin jotka viis välittävät siitä mitä tekevät tai kuinka tekevät, mutta väittävät silmät kirkkaina olevansa ammattitaitoisia. Seuraukset voivat olla vakaviakin.


    • Anonyymi

      Kannattaa välttää Espoossa sijaitsevaa Nordicshape yritystä. Eivät ole kaikki ammattitaitoisia.

      • Anonyymi

        Joidenkin osaamisalue rajoittuu Downin syndrooma- lookin luomiseen, toinen vaihtoehto on Klingon- ilme, näiden kahden väliltä voi valita pistoshoidon lopputuloksen, tältä kauneushoitohoihin erikoistuneelta klinikalta.😆🤨😣😠


      • Anonyymi

        Minulla hyviä kokemuksia Nordicshapesta, mutta olen käyttänyt vain johtavaa sairaanhoitajaa, Taina Heikkistä.


    • Anonyymi

      Missä sisaitsee tuollainen Uusi Maa? Suomessako?

    • Anonyymi

      Eiran sairaalan plastiikkakirurgit. Kannattaa katsoa, kenen vapaat vastaanottoajat menevät pisimmälle, niin näkee, ketkä ovat kysytyimpiä.

    • Anonyymi

      Kannattaa välttää Nordicshape klinikkaa. Ottavat rahat mutta eivät ota vastuuta hoidon laadusta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      59
      1105
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      861
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      315
      627
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      604
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      598
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      65
      514
    Aihe