Vappu Pimiän krokotiilin kyyneleet

Anonyymi

Syöpä on vakava asia ja sen eteen tehtävä tutkimustyö on korvaamatonta.

Mutta että juontaja Pimiällä vettyy silmät niin kuin teki, niin on aika moraalitonta siihen verraten, että rouvahan nosti Business Finlandin tukia Ruokaboksi yritykseensä 100 tuhatta euroa. Sekin raha olisi enemmän kuin tarpeellista ihan toisessa paikassa eli tässä syöpätutkimuksessa. En vain voi käsittää tätä Pimiän kaksinaismoralismia.

6

1492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korona aikana ihmiset pysyivät kotona ja tilasivat Ruokaboksia. Ollut pelastus meidän perheessä tuo Ruokaboksi.

      • Anonyymi

        Höpöhöpö. Maski naamalla olen käynyt kaupassa entiseen malliin.


      • Anonyymi

        NO jos kerta noin kauppa kävi Ruokaboxissa niin mihin he firma tarvitsi veronmaksajien rahoja 100 000 euroa.
        Kaupatkin toimitti ruokaa perheisiin eikä kaupoilla annettu siihen toimintaan business finlandin tukia. Samoin monet ruokatoimittajat kauppakassista lähtien kylätakseihin saakka. Ei herunut heille tukirahoja. Ainut elintarvikekauppa jolle tuki irtosi, oli Sampo Kaulanen kauppoineen ja saman tien ukko häipyi reality ohjelmista. Mitä sitä enää ohjelmissa, kun rahaa tuli valtiolta helppoa ilmaista rahaa 100 000 euroa. Pärjäähän sitä sillä jonkun aikaa.

        Miksi Vappu sitten vielä juontaa. Eikö 100 000 euroa riitä. No ahneellehan ei riitä mikään.
        Onkohan Vappu syöpäsäätiön kk-lahjoittaja. Olisi kiva tietää.


    • Anonyymi

      Ihmiset tilasivat ruokansa kaupasta ja tekivät kotona ruokansa. Se on todistettu nyt kauppojen kuten Kesko ja Sok historiallisen suurista voitoista. Ruokakaupoilla on mennyt historiallisen hyvin.

      Ruokaboksi on ollut ihmisten vähien rajojen hamstraaja. Muka on voinut voittaa ruokaboksissa. Mikä se sellainen voitto, jos joutuu maksamaan. Saa jonkun etusetelin vain yhteen ostoon, kun sitoutuu ostamaan pitkän ajan. Etuseteli ei ole mikään voitto. Se on vain koukku saada pitkäaikaisasiakas.

    • Anonyymi

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f957ee60-fad7-401a-a150-41918b2befae

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008958627.html

      https://www.finder.fi/Myyntiedustus/Ruokaboksi/Helsinki/yhteystiedot/3175264

      https://fi.trustpilot.com/review/ruokaboksi.fi

      Vappu Pimiä: palauta rahat niitä tarvitseville.

    • Anonyymi

      Sais mennä koko pimeän firma konkkaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2762
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      16
      2662
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2237
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2121
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2033
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe