Viranomaiset yllyttää rikoksiin!

Jos uhkana on, että menetät työpaikkasi ellet ota kokeellisia rokotteita ja hanki koronapassia niin eikö tämä ole suoranaista kiristystä ja pakottamista? Eikö tämä touhu ole suoranainen yllytys ihmisten ajautuvan rikoksiin pärjätäkseen elämässä?
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Totta. Tämä uhkailu ja pakottaminen on ihmisten ahdistelua ja rasismia

Äänestä

Ei ihme jos suomessa rikollisuus on nousussa kaikkien päätösten takia mitä hallitus on tehnyt. Rikollisuus on siis noussut jo huimasti

Äänestä

HALLITUS EDELLÄ !

Äänestä
  • Nimenomaan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nimenomaan

    Näin on

    Äänestä

Tämä on kyllä paha juttu.

Äänestä

Kerrataan+vielä-+rokote+kuulemma+suojaa+vaikealta+tautimuodolta+rokotettua-+2+%+maapallon+ihmisistä+voi+sairastua+vaikeaan+tautimuotoon-+kuolleiden+keski-ikä+on+ollut+82+vuotta+korona+aikana

Äänestä

PPP: persua piikki pelottaa !!! PPP: persu paskoo pöksyihinsä !!!

Äänestä
  • Hyvä onkin vähän pelätä tuollaisia "myrkkypiikkejä". Yksi housupyykki ei nyt niin vaarallista ole. Peseytyminen ja pyykinpesu riittää.

    Äänestä

Ihmis oikeuden loukkauksesta noissa piikki piikin perään on kyse.Tauti passi melkoista syrjintää ja syyllistämistä.Voidaan jo -kiihoitukseksi kansanosaa vastaan.-tutkia.

Äänestä

Rikollisuus valtaa maan vaivihkaa. Mitä isot edellä sitä pienet perässä ja päättäjäthän ovat olleet kovasti näyttämässä mallia. Milloin kävelleen yhteisillä päätöksillä perustuslain yli tai milloin Pekka sooloilee, ei paljon lainmukaisuus paina. Ihmekös tuo jos rikollisuus ja korruptio rehottaa. Ei se ihan turhaan ole kirjattu että kansanedustajan on oltava nuhteeton ja luotettavaksi tiedetty henkilö.

Äänestä

Se on rokottamattomille ihan oikea rangaistus, että rokotepassi tulee myös työpaikoille. Se pakottaa kaikki kansallismieliset ääripelletkin piikille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos uhkana on, että menetät työpaikkasi ellet ota kokeellisia rokotteita ja hanki koronapassia niin eikö tämä ole suoranaista kiristystä ja pakottamista? Eikö tämä touhu ole suoranainen yllytys ihmisten ajautuvan rikoksiin pärjätäkseen elämässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu