Jalkapallokenttäkö

Anonyymi

Vai mitä siihen Ilmailutien itäpuolelle, kiitorata 30:n pään kohdalle rakennetaan? Keinonurmimattoja ja hiekan siirtelyä jne? Se ilmailutiehän tulee olemaan aikanaan pääväylä Hausjärvelle, kun nykyisestä tiestä tulee itäinen ohikulkutie.

4

62

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tampereella pelataan 2023 pesäpallon mm kisat. Joukkueita on tulossa niin paljon että paljon otteluita siirretään toisille paikkakunnille. Hyvinkää ennakoi tilanteen ja rakentaa paikalle hiekkatekonurmialueen jolle mahtuu kuusi täysimittaista pesis kenttää. Kustannusarvio on noin 6 miljoonaa ja varat hankitaan korottamalla veroäyriä. Kentät yhtiöitetään ja lopulta osakkeet lahjoitetaan Hyvinkääläiselle sijoitusyhtiölle kokoomuksen ja demareiden poliittisella päätöksellä. Jos urheilutoiminta alueella hiipuu niin sijoitusyhtiö rakentaa alueelle kova rahan asuntoja kuten tapana on.

      • Anonyymi

        Tuohan tulee parantamaan kaupungin vetovoimaisuutta paljonkin, koska nyt se on nolla. Tuleehan sinne myös virallinen pössyttelyhuone?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuohan tulee parantamaan kaupungin vetovoimaisuutta paljonkin, koska nyt se on nolla. Tuleehan sinne myös virallinen pössyttelyhuone?

        Se on jo siellä. Kun olin koiran paskatuslenkillä siinä tienvarsimännikössä, niin huomasin sen kenttätyömaan reunassa olevan kopin pihalla pössyttelijän näköisiä tyyppejä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on jo siellä. Kun olin koiran paskatuslenkillä siinä tienvarsimännikössä, niin huomasin sen kenttätyömaan reunassa olevan kopin pihalla pössyttelijän näköisiä tyyppejä.

        Jahas, pitääkin lähteä sinne pössyille sitten


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      98
      3762
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      35
      3242
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      60
      3209
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3029
    5. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      68
      2884
    6. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      67
      2809
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2524
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2321
    9. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2162
    10. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2158
    Aihe