ja vähän muutkin kohut, olivat syynä kannatuksen laskuun.
– Hävettää kaikkien puolesta, että suomalaisen poliittisen keskustelun taso julkisuudessa on tällainen, sanoo Hämeen piirin puheenjohtaja Iisakki Kiemunki.
Mutta keskustelun tason on määritellyt Marin itse twiittailu-linjallaan. Milloin olemme nähneet kunnollista keskustelua taloudesta, maahanmuutosta, jne. jossa Marin itse olisi mukana?
SDP:n piirijohtajat meinaa, että Marinin somepäivitykset
28
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Muistuu mieleen yhden demarin mainos,
BÖÖÖ, ei ole mitään pelättävää!- Anonyymi
Eikun naistenlehtien kanteen tilanteen polttaessa
- Anonyymi
Kaikkihan me Kesärannan Tuksua häpeämme, se on selvää.
- Anonyymi
Kaikkea hyvää on ilmaista pilkkiin vaan
- Anonyymi
Pitäisi heivata mäkeen
- Anonyymi
Ei pysty mihinkään asiakeskusteluun, jossa tarvittaisiin oikeaa asiatietoa ja ymmärtämistä. Poliittista jargonia osaa, samoin teinitason juttuja. Suomen pääministeri, kyllä ns harakatkin nauraa hänelle ja Suomelle.
- Anonyymi
Toivottavasti moni tekee ratkaisuja
- Anonyymi
Onko Marinilla yhtään ystävää.Vaikuttaa siltä, että tämä tapahtumajärjestelijä on huonoissa väleissä joka suuntaan. Tätä kaljaremmiporukkaa jota hän viiden taksin kuljettamana toi asunnolleen tuskin voi ystäviksi kutsua .
- Anonyymi
Ei tuollaiset kohut mitään kannatusta laske, vaan syyt ovat tekojen seurausta. Kuka äänestäjä muka vaihtaisi puoluetta, jos joku puolueessa tuo julki oman mielipiteen?
- Anonyymi
Ollaan valmiita heittämään yli laidan
- Anonyymi
Ovat valmiita heittämään yli laidan
- Anonyymi
Ovat olleet valmiina korvaamaan hänet nopeasti
- Anonyymi
Ote lipsuu pahasti kesken
- Anonyymi
Monet olleet tyytymättömiä kassatyttön toimintaan
- Anonyymi
Ravintola sekoilut puolue kärsii
- Anonyymi
Koronaloppumisjulistuksella Bile-Sanna arveli estävänsä kuntavaalitappion toistumisen seuraavissa vaaleissa.
- Anonyymi
Ryyppää baarissa Kyllähän joutaa mennäkin vaihtoon
- Anonyymi
Baari??? Eikös se ollut yökerho?
- Anonyymi
Ovat olleet valmiina korvaamaan hänet toisella
- Anonyymi
Joulun jälkeen tehdään mahdollisesti vaihtoehdot punnitaan
- Anonyymi
Marin voi pikkuhiljaa alkaa pakkaileen kamojaan Kesärannasta, vaikka suurin osa taitaa olla valtion omistamaa.
- Anonyymi
Joulun jälkeen tehdään mahdollisesti vaihtoehdot punnitaan
- Anonyymi
Kassatyttö palaa kysymään etukorttia
- Anonyymi
Kyllähän bilettää huolettomasti
- Anonyymi
Kovasti haetaan seuraajaa kulissien takana
- Anonyymi
Joko Marin on Tallinnassa juhlimassa uutta vuotta?
- Anonyymi
Ei demarit mitään pääministeri vaihtoja tee. Nuori, nätti nainen pidetään pääministerin pallilla, jotta ulkomailla voivat ihmetellä, kuinka sosiaalidemokraatit johtaa naisvoimin pientä maata!
- Anonyymi
Kiiltokuva saanut kolhuja
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.743860Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j933251Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1122535Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.191720Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m741505Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.1231402- 991393
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä581363- 551103
Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä581083