Sähköauto buumi

Anonyymi

Näin seuranneena iltalehtien kommentteja.Kyllä sähkö autojen puollustajat tuntuu olevan enemmän katkeria .Se nyt ei suomessa mene niin kuin Srömsöössä.Ainakin kirjoituksissapolttis autoilijat viheltelee ja vitsailee.Nää sähkö miehet laatii hirmu kaavoja nettiin ja erilaisia laskelmia että sähkö auto olis vaikka 10 vuoden syklillä kannattavampi hankinta.Nyt en tarkoita oikeasti rahamiehiä jotka ostaa esim.ison audin tai mersun.Heillä on varmaan pihalla joku Toyota Land Gruisel,millä viedään iso asunto vaunu keväällä leville.

4

126

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      tanään katselin tressaavia sähköautoilijoita, enne oli samanlaisia autoetu autoiliojita muissa merkeissä. Järjetöntä ajamista kiilailua, veronmaksajien piikkiin. Ei kukaan omalla autolla ajaisi kuin ääliö?

    • Anonyymi

      Kiintoisa juttu maaseudun tulevaisuus lehti 29. 10 tä Sähkö autolla pitkin poikin savoa. SKODA ENYAG. ei autos mitään ongelmia mut kyl nää lataukset ja niiden maksut matkan varrella aika probleema.Ainakin auton navigoinnit ja äly puhelimen sovellukset pitää olla hyvin hanskassa.Ei joka boomerilla kyllä onnistu.Jutussa on että ilman huolellista etukäteis suunnittelua akku on lähes tyhjä ja seuraava lataus piste auttamattoman hidas.

      • Anonyymi

        Sähköautoilijoille pitää perustaa lepohuoneita latauspisteisiin, että jaksavat odotella latausvuoroaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sähköautoilijoille pitää perustaa lepohuoneita latauspisteisiin, että jaksavat odotella latausvuoroaan.

        Samalla oikeastaan yöpymiset on sijoitettava latauspisteiden läheisyyteen, oikeastaan kotimaanmatkailua tukeva tulevaisuusvisio. Lähiseutuun voi tutustua kun autoa ladataan, polkupyörillä tietty.

        Tämä onkin vapaa-ajan kannalta ihan ok, kesällä ja mukavalla säällä, verkkaista oleilua ja mukavuuttakin vielä.

        Mutta ei nyt sitten enää jos onkin muusta liikkumisesta kun vapaa-ajasta kyse.
        Tai talvesta, aika ideologi on oltava jos kuuraisten ikkunoiden sisällä on talvisin hytistävä ja akkua säästettävä, etenkin pimeällä vielä.

        Sopiihan se sähköauto ellei tarve ole 100% ja liikkumisvarmuus toiset 100%.
        Ja on kesä ja loma.'


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      39
      3695
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      99
      1748
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1625
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      1610
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1371
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      30
      1276
    7. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      297
      1176
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1135
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      127
      1031
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      271
      1011
    Aihe