Moni ei pysty menemään sellaisiin tilaisuuksiin, joissa on paljon ihmisiä. Myös JT tilaisuudet ovat sellaisia, joihin he eivät mene siitä syystä.
Liian paljon ihmisiä
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lue enemmän vartiotornia ja käy enemmän kentällä, niin: kyllä se siittä.
Ei se ihan noin mene kaikkien kohdalla.
Tuon neuvon kuitenkin vanhimmilta usein saa. Vika ei ole ainakaan järjestössä, se on joka tapauksessa heidän mielestään varmaa.
Ihmisethän järjestön ja kokouksetkin ovat suunnitelleet ja laittaneet pystyyn. Ovatko he jotenkin täydellisempiä kuin muut? Kun epätäydellisen ihmiset suunnittelevat ja tekevät jotakin, niin tulos on epätäydellinen.
Järjestöä ei saa silti arvostella, koskaan. Jehovan todistajat on kultti.
Kannattaa karaista mielensä, koska ne ovat niin Peräilmarikkaita tilaisuuksia. Mikäänhän ei virkistä mieltä niin kuin kunnon kimppasuhnaaminen. Samalla voi myös haukkua ja juoruilla selän takana muita seurakuntalaisia ja juoda kurnaalia olan takaa.
Nyt mielenkiinto heräsi!
Mitä on kurnaali?
Kurnaali on rasvaton maito.