Miksi kiinalaiset ei suostu käyttämään mRNA-rokotteita jos ne kerran niin yivertaisia ovat? Luulen, että kiinalaisset tietää tosta viruksesta vähän enemmän kuin länsimaalaiset ja koronavirus pääsi karkaamaan wuhanilaisesta laboratoriosta. Kiinalaiset on johtanu meidät mRNA-ansaan. Jos meillä olisi yhtä fiksut päättäjät kuin esim Unkarissa, että hyväksyvät myös kiinalaiset ja venäläiset rokotteet niin ilmanmuuta menisin piikille, mutta nyt ei oikein nappaa toi täysin uusi teknologia rokotteissa, jota ei ole kunnolla tutkittu.
Kiinalaiset ja koronarokotteet
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minä en ainakaan halua DNA:tani muuttaa.
Noh ...se on totta ..mrna rokotteellahan väestö kivasti vähennee....mutta miksi kiina ei sitä käytä niin liekö heidän omansa iskee myös tuhoisasti tulevaisuudessa ...ken tietää
Tuskin kiinalaisille mitää sattuu tulevaisuudessa heidän rokotteistaan, jotka on tehty perinteisellä menetelmällä käyttäen rokotteessa heikennettyä virusta elimistön immuniteetin herättämiseen, mutta täällä lännes ei noi perinteiset menetelmät jostain syystä kiinnosta vaikka varmasti ovat turvallisempia.
Kiinalaisrokotteet jatkaa koronan esiintymistä, koska virusta jaetaan joka piikissä. Viranomaiset ovat jo varautuneet siellä uuteen isoon pandemiaan ja kehoittaneet kansaa hamstraamaan ruokaa ja muita tarvikkeita kotiin (sulkuja tulossa).
No senhän meidänkin rokotteet tekee, siis levittää tautia.
Eikö myös länsimaasta oltu kuvioissa mukana?
Kiinalaiset ovat vaan niin paljon viisaampia
Kiinalaiset on valittu täyttämään kuuliaisten kansalaisten paikka uudessa maailmassa. Heillä on jo perimäsään tapa kumartaa hallitsijoita. Tai tehdä oheisesten kuvien mukaista työtä. Jos halut nukkua yösi, niin älä katso. Äläkä osta Kiinalaista purkitettua pihvilihaa.
https://t.me/WTF1_3/1797
Ei pidä luulla tai uskoa, vaan pitää tietää. Dis-informaation tahallisesta levittämisestä pitäisi saada heti parin tonnin sakko.