Kansallinen KATEUS-päiväkö taas käsillä !!! Eheei, kysymys on siitä, kuka

Anonyymi

... kuppasi ja ketä. Tiedät, kenelle rahasi kannat. SIitähän tässä pelissä on kyse, kun rikkaiden verotiedot jälleen julkistetaan. Se erittäin mielenkiintoinen seurattava on jälleen, kuinka monta tuhatta jallittajaa onnistuu kieroilemaan, ja anastamansa omaisuuden maksajilta salaamaan ! Edellisellä kerralla näin pääsi pahasti käymään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16637109/vero-kalenteri-romutettu-porrrvarien-toimesta--et-saa-enaa-niiden-tietoja

Suomen ja etenkin veronsa suomeen tunnollisesti maksaneen, on saatava tietää, miten peliä pelataan ja millä eväillä kymmenet miljardit kuskataan veroparatiiseihin ulkomaille näiden "isänmaallisten" kusiais-wahroosien toimesta, samaan aikaan kun ne sinua YLI-velkaannuttavat hullun lailla....
...pikavipeillä, asuntolainoilla, valtion ja kuntien ylivelkaantumisella, kaikella, mikä lopulta on sinunkin, ylivelkaspede, vastuulla.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/14263886/nain-kapitalistit-karkkyvat-perintojasi-

terveisin haans, se luotettava ja varma, ei kusettaja !

5

263

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vielä pari sanaa suomalaisesta "avoimesta tiedottamisesta". HUOMAA; että sellaista ei ole. Sillä KAIKKI suomen toimittajat ovat porrrrvarimedioiden palkkalistoilla ja nämä laulavat vain porrrvarin juttuja.

      Ja tiesithän senkin, että "julkisia" tietoja Ei anneta sinulle vaan ainoastaan näille "toimittajille". Siksi et koskaan nähnyt panamalistaa tai veroparatiisipimittäjien listaa. Ja siksi on edetty siihen pisteeseen, että kusettajat voivat aktiivisesti pimittää sinulta viekkaudella ja vääryydellä ryöväämiään rahoja.

      Suomessa EI OLE VAPAATA JA RIIPPUMATONTA tiedonvälitystä, koska systeemi on porrrvarin hallussa !!!!
      TÄMÄ KANNATTAA AINA MUISTAA:
      t. haans.sea

    • Anonyymi

      Kieltämättä ne onnistuivat järjestelmän romuttamisessa, kun jälleen kerran liki 3000 kusettajaa onnistui pimittämän tietonsa. Viime vuonnahan näitä oli liki 5000 kusettajaa.
      Puheet siitä, että porrrvarillisen median "toimittajat" olisivat innokkaita meidän yhteisen edun nimissä kaivamaan esiin pimittäjat on silkkaa paskaa. Ne toimivat kuten toimivat panamapapereidenkin kanssa: pimittivät kusettajat !!!!

      Elämme ikävässä monokulttuurissa, saatte maksaa - sopulit ja mokut - siitä vielä raskaan hinnan. Porrrvarillisesta politiikasta - teittin kusetuksesta !!!
      näet pelin hengen jo hintojen rajusta noususta.
      sen ne valehtelevat teille, olevan "alhaista inflaatiota " !!
      Varo kuitenkin velkaa, sen verran vain voin kusipäitä opastaa !!

    • Anonyymi

      Verohallinto osoittaa rikollisille rahakkaimmat uhrit.

    • Anonyymi

      Huomatkaa, että suomessa "Inflaatio" on karannut käsissä ja valehtelijoiden klubilla on täysi työ valehdella teille todellisuutta pienempiä lukuja. Näin siksi, ettei teidän rupusakin palkkoja tarvitsisi nostella.
      SIksi ne puhuvat 1 %:n inflaatiosta 10 % todellisen sijaan.
      Ja syynhän tiedät: kun systeemistä kupataan rahaa ulkomaille veroparatiisiin vietäväksi, on hintoja NOSTETTAVA...sillä varastetuista voitoista ei ole teille enää apuja:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/11751835/vielako-muistat-hinnannostajia-

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      132
      1563
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      143
      836
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      219
      795
    4. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      34
      736
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      72
      728
    6. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      717
    7. 49
      662
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      63
      588
    9. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      77
      570
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      551
    Aihe