Kansallinen KATEUS-päiväkö taas käsillä !!! Eheei, kysymys on siitä, kuka

Anonyymi

... kuppasi ja ketä. Tiedät, kenelle rahasi kannat. SIitähän tässä pelissä on kyse, kun rikkaiden verotiedot jälleen julkistetaan. Se erittäin mielenkiintoinen seurattava on jälleen, kuinka monta tuhatta jallittajaa onnistuu kieroilemaan, ja anastamansa omaisuuden maksajilta salaamaan ! Edellisellä kerralla näin pääsi pahasti käymään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16637109/vero-kalenteri-romutettu-porrrvarien-toimesta--et-saa-enaa-niiden-tietoja

Suomen ja etenkin veronsa suomeen tunnollisesti maksaneen, on saatava tietää, miten peliä pelataan ja millä eväillä kymmenet miljardit kuskataan veroparatiiseihin ulkomaille näiden "isänmaallisten" kusiais-wahroosien toimesta, samaan aikaan kun ne sinua YLI-velkaannuttavat hullun lailla....
...pikavipeillä, asuntolainoilla, valtion ja kuntien ylivelkaantumisella, kaikella, mikä lopulta on sinunkin, ylivelkaspede, vastuulla.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/14263886/nain-kapitalistit-karkkyvat-perintojasi-

terveisin haans, se luotettava ja varma, ei kusettaja !

5

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vielä pari sanaa suomalaisesta "avoimesta tiedottamisesta". HUOMAA; että sellaista ei ole. Sillä KAIKKI suomen toimittajat ovat porrrrvarimedioiden palkkalistoilla ja nämä laulavat vain porrrvarin juttuja.

      Ja tiesithän senkin, että "julkisia" tietoja Ei anneta sinulle vaan ainoastaan näille "toimittajille". Siksi et koskaan nähnyt panamalistaa tai veroparatiisipimittäjien listaa. Ja siksi on edetty siihen pisteeseen, että kusettajat voivat aktiivisesti pimittää sinulta viekkaudella ja vääryydellä ryöväämiään rahoja.

      Suomessa EI OLE VAPAATA JA RIIPPUMATONTA tiedonvälitystä, koska systeemi on porrrvarin hallussa !!!!
      TÄMÄ KANNATTAA AINA MUISTAA:
      t. haans.sea

    • Anonyymi

      Kieltämättä ne onnistuivat järjestelmän romuttamisessa, kun jälleen kerran liki 3000 kusettajaa onnistui pimittämän tietonsa. Viime vuonnahan näitä oli liki 5000 kusettajaa.
      Puheet siitä, että porrrvarillisen median "toimittajat" olisivat innokkaita meidän yhteisen edun nimissä kaivamaan esiin pimittäjat on silkkaa paskaa. Ne toimivat kuten toimivat panamapapereidenkin kanssa: pimittivät kusettajat !!!!

      Elämme ikävässä monokulttuurissa, saatte maksaa - sopulit ja mokut - siitä vielä raskaan hinnan. Porrrvarillisesta politiikasta - teittin kusetuksesta !!!
      näet pelin hengen jo hintojen rajusta noususta.
      sen ne valehtelevat teille, olevan "alhaista inflaatiota " !!
      Varo kuitenkin velkaa, sen verran vain voin kusipäitä opastaa !!

    • Anonyymi

      Verohallinto osoittaa rikollisille rahakkaimmat uhrit.

    • Anonyymi

      Huomatkaa, että suomessa "Inflaatio" on karannut käsissä ja valehtelijoiden klubilla on täysi työ valehdella teille todellisuutta pienempiä lukuja. Näin siksi, ettei teidän rupusakin palkkoja tarvitsisi nostella.
      SIksi ne puhuvat 1 %:n inflaatiosta 10 % todellisen sijaan.
      Ja syynhän tiedät: kun systeemistä kupataan rahaa ulkomaille veroparatiisiin vietäväksi, on hintoja NOSTETTAVA...sillä varastetuista voitoista ei ole teille enää apuja:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/11751835/vielako-muistat-hinnannostajia-

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      193
      11656
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5509
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2807
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2425
    5. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      14
      2019
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1891
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1885
    8. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      30
      1803
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1526
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1498
    Aihe