Kansallinen KATEUS-päiväkö taas käsillä !!! Eheei, kysymys on siitä, kuka

Anonyymi

... kuppasi ja ketä. Tiedät, kenelle rahasi kannat. SIitähän tässä pelissä on kyse, kun rikkaiden verotiedot jälleen julkistetaan. Se erittäin mielenkiintoinen seurattava on jälleen, kuinka monta tuhatta jallittajaa onnistuu kieroilemaan, ja anastamansa omaisuuden maksajilta salaamaan ! Edellisellä kerralla näin pääsi pahasti käymään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16637109/vero-kalenteri-romutettu-porrrvarien-toimesta--et-saa-enaa-niiden-tietoja

Suomen ja etenkin veronsa suomeen tunnollisesti maksaneen, on saatava tietää, miten peliä pelataan ja millä eväillä kymmenet miljardit kuskataan veroparatiiseihin ulkomaille näiden "isänmaallisten" kusiais-wahroosien toimesta, samaan aikaan kun ne sinua YLI-velkaannuttavat hullun lailla....
...pikavipeillä, asuntolainoilla, valtion ja kuntien ylivelkaantumisella, kaikella, mikä lopulta on sinunkin, ylivelkaspede, vastuulla.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/14263886/nain-kapitalistit-karkkyvat-perintojasi-

terveisin haans, se luotettava ja varma, ei kusettaja !

5

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vielä pari sanaa suomalaisesta "avoimesta tiedottamisesta". HUOMAA; että sellaista ei ole. Sillä KAIKKI suomen toimittajat ovat porrrrvarimedioiden palkkalistoilla ja nämä laulavat vain porrrvarin juttuja.

      Ja tiesithän senkin, että "julkisia" tietoja Ei anneta sinulle vaan ainoastaan näille "toimittajille". Siksi et koskaan nähnyt panamalistaa tai veroparatiisipimittäjien listaa. Ja siksi on edetty siihen pisteeseen, että kusettajat voivat aktiivisesti pimittää sinulta viekkaudella ja vääryydellä ryöväämiään rahoja.

      Suomessa EI OLE VAPAATA JA RIIPPUMATONTA tiedonvälitystä, koska systeemi on porrrvarin hallussa !!!!
      TÄMÄ KANNATTAA AINA MUISTAA:
      t. haans.sea

    • Anonyymi

      Kieltämättä ne onnistuivat järjestelmän romuttamisessa, kun jälleen kerran liki 3000 kusettajaa onnistui pimittämän tietonsa. Viime vuonnahan näitä oli liki 5000 kusettajaa.
      Puheet siitä, että porrrvarillisen median "toimittajat" olisivat innokkaita meidän yhteisen edun nimissä kaivamaan esiin pimittäjat on silkkaa paskaa. Ne toimivat kuten toimivat panamapapereidenkin kanssa: pimittivät kusettajat !!!!

      Elämme ikävässä monokulttuurissa, saatte maksaa - sopulit ja mokut - siitä vielä raskaan hinnan. Porrrvarillisesta politiikasta - teittin kusetuksesta !!!
      näet pelin hengen jo hintojen rajusta noususta.
      sen ne valehtelevat teille, olevan "alhaista inflaatiota " !!
      Varo kuitenkin velkaa, sen verran vain voin kusipäitä opastaa !!

    • Anonyymi

      Verohallinto osoittaa rikollisille rahakkaimmat uhrit.

    • Anonyymi

      Huomatkaa, että suomessa "Inflaatio" on karannut käsissä ja valehtelijoiden klubilla on täysi työ valehdella teille todellisuutta pienempiä lukuja. Näin siksi, ettei teidän rupusakin palkkoja tarvitsisi nostella.
      SIksi ne puhuvat 1 %:n inflaatiosta 10 % todellisen sijaan.
      Ja syynhän tiedät: kun systeemistä kupataan rahaa ulkomaille veroparatiisiin vietäväksi, on hintoja NOSTETTAVA...sillä varastetuista voitoista ei ole teille enää apuja:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/11751835/vielako-muistat-hinnannostajia-

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      80
      4446
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      79
      4300
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3669
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3293
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      39
      2907
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2612
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2534
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      37
      1807
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      157
      1665
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      90
      1183
    Aihe