Näin Helsinki pääsisi lähemmäs ilmastotavoitteissaan. Koirat syövät lihaa.
Seurakoirien pito kiellettävä.
Anonyymi
2863
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
..Tai koiravero !
Tai+10%+ilmastovero+ilmastouskovaisille.
Alkuun 1000 vero ja kun omistajat on maksanut, sitten lakimuutos, kaikki hurtat piikille.
Lontoäiti on antanut tänne. Lihan ja kasvin syöjät. Et voi kieltää.Eläimet kuolee sukupuuttoon ,jotka syö lihaa. Mitkä syö lihaa ja kasviksia on hyvät mahdollisuudet selvitä.
Koiratko tässä on yksin syylisiä. Kotieläimiä on vaikka miten paljon jotka syö lihaa. Mene eläinkauppaan niin silmäsi aukeaa. Isoja torakoita syötetään liskoille. Liskot salakuljettu ym.kanille syötetään hiiriä:kun kyllästytään kaniin pästetään luontoon. Risteytyy jänikseen. Helsingissä hyvä populaatio. Kaneille siru. Saadaan vastuuseen omistaja.vero saadaan tuloja.tarkastus käynniit kotiin.
Metsästyskoirat saa elää, koska ne tuottavat CO2- vapaata lihaa.
Kaikki "lemmikit" on kiellettävä!
Ei eläimiä ole tarkoitettu ihmisten kanssa eläviksi.
Nykyiset kotieläimet tulisi kaikki lopettaa kuten myös kaikki muutkin kesytetyt, lukuunottamatta tuotantoeläimiä.
On luonnon vastaista pitää eläimiä vangittuna ihmisten armoille.
Lemmikit ovat uhka maapallolle siinä missä ihminenkin.
On karsittava kovalla kädellä ns. huvin vuoksi eläimet pois saastuttamasta ja syömästä mm. lihaa, kalaa ym.
Järvistä on kalat tuhottava, ne kusee ja paikantaa järvet. Jokien suut on tukittava, ettei mereltä pääse kutemaan ja sitä kautta tuhoamaan luonto. Aseet pitää hävittää ja armeijan ammukset tuhottava. Niillä räjähteillä voidaan suomen vesistä tuhota kalat.
Koirat! Viisaammat kuin ihmiset! ❤️
Juuri niin!
Lemmikki on monelle tärkeämpi kuin idiootti-ihmissukulaiset!
Koira on ihmisen paras ystävä! ❤️
Niin on, paskantaa jalkakäytävät. Kait sun mielestä ihminen olisi viisas jos se paskisi jalkakäytävälle.
Ihmiset on kiellettävä! Ehkäisyvälineet ilmaiseksi koko
Maapallon naisille!
Tässä meille kaikille paras ratkaisu!
Just! Ilmainen ehkäisy koko maapallon naisille! Siinä ratkaisu!
Rasistiset naista sortavat uskonnot on kiellettävä! ❤️
Espanja sairas maa!
https://yle.fi/uutiset/3-9696013
Espanja on idioottien maa!
Totta! Boikottiin koko maa!
Ne koirat kuten muutkin koirat pitää tappaa, eikä tuoda Suomeen paskantamaan ja piereskelemään, nehän tuottaa päästöjä ja pahentaa kasvihuone ilmiötä.
Hyi hvetti! Ja tänne Marin tunkee rahaa!!! Espanja ei tarvitse Suomen tukiaisia eikä Italia, jolla on valtavat kultavarannot omasta takaa!!!
Ilmastouskovaiset antakaa seurakoirannalle piikki tai viekää susien ruuaksi. Jos vaikka muutama metsästyskoira säästyisi.
Syödään koirat!
Se olisi lihan syöntiä joka on nykyisin kielletty!
Syö särkeä, kasvattaa järkeä.
Kalat tuhottava vesistöstä, ja laitettava kompostiin. Komposti kaivettava km syvyyteen, ettei tule päästöjä. Aloitettava lintujen ja villieläinten tuhoaminen ja kompostiin.
Tuotava Suomi täyteen susia, puumia ja karhuja.
Kalat kusee uimaveteen!
Suodattimet asennettava kaloihin jotta vedet eivät pilaannu!
Ministereille suodatin tappi perseeseen, etteivät kaasuta metaania ilmakehään, ja sama tappi suuhun ettei pellot ala kasvamaan tuhottomasti siitä paskanpuhumisesta.
Kaikki puut pitää Suomesta hävittää, ja miettiä miten ne tuhotaan, ettei vaan tule mitään päästöjä.