Joku harhainen mielipuoli yrittää saada mahdollisimman monta ihmistä kuolemaan levittämällä väärää tietoa rokotuksista.
Miten tähän on päädytty?
15
69
Vastaukset
- Anonyymi
Oikeaa tietoa on saatavilla nytkin suorana lähetyksenä.
"Korona leviää Suomessa kiihtyvään tahtiin, virusta jätevedessä jopa eniten koskaan – suora lähetys"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008397111.html - Anonyymi
Meidän talossa on niitä luulo ja mielikuvitus harhaisia hoidokkia joka rapussa , yksi kuvittelee että muut juottaa hänen äijäänsä ja toinen harhainen kaljamuori ei osaa kuin muista puhua pskaa, ja nyt kuorossa valittajien on sekoboltsi akka joka kuvittelee että yleisessä pesukoneessa voi pestä myös koiran petimattoja, OMG.
Kun tarpeeksi usein jaksaa, jaksaa, jaj jaksaa valittaa muista niin pakostahan jo uskoo heitä vähän stubidompigin,, väkisinkin.- Anonyymi
Hyvää päivän jatkoa ja pussillinen kaljaa.
- Anonyymi
Muikkis, ny o punaisten nenien päivä, se on vain kerran vuodessa, ei joka päivä.
- Anonyymi
Varmaankin Samainen nenä akkoineen järjesti ruikuttamisillaan miunkin pois muuton kun myö asustin kysseisessä kerrostalossa, kaljan löyhkä jokapväistä rapussa, eukko on jokkaisen uuven asukkaan painajainen, viime kesä hällä män juomiseks ku mies jätti , kui ikäimmeinen kehtoo juoja sillviisii usean kuukauven putkee.
- Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa
- Anonyymi
Tankkiko, kajiaa tilanna vai leppis. Mitä oot vailla, höpsähtäny
- Anonyymi
Että ihan vävynvetkale kö siinä sai mitä tilas:))
- Anonyymi
Aivan varmasti tuut saamaan mitä pujoparta tilasit
- Anonyymi
Valtamedian tieto on se.. sitä mitä varakkaat lääkealan osakkeenomistajat haluavat ulos pumpata. Valveutunut kansalainen näkee ja saa tietoa rokotteiden piilotetuista sivuvaikutuksista muualta.
- Anonyymi
Terveydenhuolto ammattilaiset joiden miljoonabisnes on tämä korona-aika ollut ovat massiivisten rahallisten lisätulojensa vuoksi JÄÄVIÄ sanomaan asiaan yhtikäs mitään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Terveydenhuolto ammattilaiset joiden miljoonabisnes on tämä korona-aika ollut ovat massiivisten rahallisten lisätulojensa vuoksi JÄÄVIÄ sanomaan asiaan yhtikäs mitään!
Esmes Seinäjoen sairaalan kolmesta tuhannesta työntekijästä tuskin yksikään tienaa senttiäkään koronarokotteilla.
- Anonyymi
Jossain uutisessa sanottiin notta koronan aiheuttama kokonaishaitta suomelle olisi tähän mennessä ollut yhteensä jopa 20 miljardia (20 000 miljoonaa euroa)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jossain uutisessa sanottiin notta koronan aiheuttama kokonaishaitta suomelle olisi tähän mennessä ollut yhteensä jopa 20 miljardia (20 000 miljoonaa euroa)
Ruåtsissa sitävastoin mentiin halpaan vaihtoehtoon. Laskivat että riskiryhmäläiset ovat jo alkujaankin niitä jotka piakkoin muutoinkin poisnukkuvat, olematta työelämässä enää tuottamassa valtiolle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Terveydenhuolto ammattilaiset joiden miljoonabisnes on tämä korona-aika ollut ovat massiivisten rahallisten lisätulojensa vuoksi JÄÄVIÄ sanomaan asiaan yhtikäs mitään!
Äitees sun jäävi oli kun se sua teki!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site645961Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers724806Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto504398SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564161SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953771SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502483Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352379Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452119Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi481956Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41479