Joku harhainen mielipuoli yrittää saada mahdollisimman monta ihmistä kuolemaan levittämällä väärää tietoa rokotuksista.
Miten tähän on päädytty?
15
75
Vastaukset
- Anonyymi
Oikeaa tietoa on saatavilla nytkin suorana lähetyksenä.
"Korona leviää Suomessa kiihtyvään tahtiin, virusta jätevedessä jopa eniten koskaan – suora lähetys"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008397111.html - Anonyymi
Meidän talossa on niitä luulo ja mielikuvitus harhaisia hoidokkia joka rapussa , yksi kuvittelee että muut juottaa hänen äijäänsä ja toinen harhainen kaljamuori ei osaa kuin muista puhua pskaa, ja nyt kuorossa valittajien on sekoboltsi akka joka kuvittelee että yleisessä pesukoneessa voi pestä myös koiran petimattoja, OMG.
Kun tarpeeksi usein jaksaa, jaksaa, jaj jaksaa valittaa muista niin pakostahan jo uskoo heitä vähän stubidompigin,, väkisinkin.- Anonyymi
Hyvää päivän jatkoa ja pussillinen kaljaa.
- Anonyymi
Muikkis, ny o punaisten nenien päivä, se on vain kerran vuodessa, ei joka päivä.
- Anonyymi
Varmaankin Samainen nenä akkoineen järjesti ruikuttamisillaan miunkin pois muuton kun myö asustin kysseisessä kerrostalossa, kaljan löyhkä jokapväistä rapussa, eukko on jokkaisen uuven asukkaan painajainen, viime kesä hällä män juomiseks ku mies jätti , kui ikäimmeinen kehtoo juoja sillviisii usean kuukauven putkee.
- Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa
- Anonyymi
Tankkiko, kajiaa tilanna vai leppis. Mitä oot vailla, höpsähtäny
- Anonyymi
Että ihan vävynvetkale kö siinä sai mitä tilas:))
- Anonyymi
Aivan varmasti tuut saamaan mitä pujoparta tilasit
- Anonyymi
Valtamedian tieto on se.. sitä mitä varakkaat lääkealan osakkeenomistajat haluavat ulos pumpata. Valveutunut kansalainen näkee ja saa tietoa rokotteiden piilotetuista sivuvaikutuksista muualta.
- Anonyymi
Terveydenhuolto ammattilaiset joiden miljoonabisnes on tämä korona-aika ollut ovat massiivisten rahallisten lisätulojensa vuoksi JÄÄVIÄ sanomaan asiaan yhtikäs mitään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Terveydenhuolto ammattilaiset joiden miljoonabisnes on tämä korona-aika ollut ovat massiivisten rahallisten lisätulojensa vuoksi JÄÄVIÄ sanomaan asiaan yhtikäs mitään!
Esmes Seinäjoen sairaalan kolmesta tuhannesta työntekijästä tuskin yksikään tienaa senttiäkään koronarokotteilla.
- Anonyymi
Jossain uutisessa sanottiin notta koronan aiheuttama kokonaishaitta suomelle olisi tähän mennessä ollut yhteensä jopa 20 miljardia (20 000 miljoonaa euroa)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jossain uutisessa sanottiin notta koronan aiheuttama kokonaishaitta suomelle olisi tähän mennessä ollut yhteensä jopa 20 miljardia (20 000 miljoonaa euroa)
Ruåtsissa sitävastoin mentiin halpaan vaihtoehtoon. Laskivat että riskiryhmäläiset ovat jo alkujaankin niitä jotka piakkoin muutoinkin poisnukkuvat, olematta työelämässä enää tuottamassa valtiolle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Terveydenhuolto ammattilaiset joiden miljoonabisnes on tämä korona-aika ollut ovat massiivisten rahallisten lisätulojensa vuoksi JÄÄVIÄ sanomaan asiaan yhtikäs mitään!
Äitees sun jäävi oli kun se sua teki!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3269101Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835638Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3335160SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden733602Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33042Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal602426Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42382Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72308- 1132276
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402173