Joku harhainen mielipuoli yrittää saada mahdollisimman monta ihmistä kuolemaan levittämällä väärää tietoa rokotuksista.
Miten tähän on päädytty?
15
51
Vastaukset
- Anonyymi
Oikeaa tietoa on saatavilla nytkin suorana lähetyksenä.
"Korona leviää Suomessa kiihtyvään tahtiin, virusta jätevedessä jopa eniten koskaan – suora lähetys"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008397111.html - Anonyymi
Meidän talossa on niitä luulo ja mielikuvitus harhaisia hoidokkia joka rapussa , yksi kuvittelee että muut juottaa hänen äijäänsä ja toinen harhainen kaljamuori ei osaa kuin muista puhua pskaa, ja nyt kuorossa valittajien on sekoboltsi akka joka kuvittelee että yleisessä pesukoneessa voi pestä myös koiran petimattoja, OMG.
Kun tarpeeksi usein jaksaa, jaksaa, jaj jaksaa valittaa muista niin pakostahan jo uskoo heitä vähän stubidompigin,, väkisinkin.- Anonyymi
Hyvää päivän jatkoa ja pussillinen kaljaa.
- Anonyymi
Muikkis, ny o punaisten nenien päivä, se on vain kerran vuodessa, ei joka päivä.
- Anonyymi
Varmaankin Samainen nenä akkoineen järjesti ruikuttamisillaan miunkin pois muuton kun myö asustin kysseisessä kerrostalossa, kaljan löyhkä jokapväistä rapussa, eukko on jokkaisen uuven asukkaan painajainen, viime kesä hällä män juomiseks ku mies jätti , kui ikäimmeinen kehtoo juoja sillviisii usean kuukauven putkee.
- Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa
- Anonyymi
Tankkiko, kajiaa tilanna vai leppis. Mitä oot vailla, höpsähtäny
- Anonyymi
Että ihan vävynvetkale kö siinä sai mitä tilas:))
- Anonyymi
Aivan varmasti tuut saamaan mitä pujoparta tilasit
- Anonyymi
Valtamedian tieto on se.. sitä mitä varakkaat lääkealan osakkeenomistajat haluavat ulos pumpata. Valveutunut kansalainen näkee ja saa tietoa rokotteiden piilotetuista sivuvaikutuksista muualta.
- Anonyymi
Terveydenhuolto ammattilaiset joiden miljoonabisnes on tämä korona-aika ollut ovat massiivisten rahallisten lisätulojensa vuoksi JÄÄVIÄ sanomaan asiaan yhtikäs mitään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Terveydenhuolto ammattilaiset joiden miljoonabisnes on tämä korona-aika ollut ovat massiivisten rahallisten lisätulojensa vuoksi JÄÄVIÄ sanomaan asiaan yhtikäs mitään!
Esmes Seinäjoen sairaalan kolmesta tuhannesta työntekijästä tuskin yksikään tienaa senttiäkään koronarokotteilla.
- Anonyymi
Jossain uutisessa sanottiin notta koronan aiheuttama kokonaishaitta suomelle olisi tähän mennessä ollut yhteensä jopa 20 miljardia (20 000 miljoonaa euroa)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jossain uutisessa sanottiin notta koronan aiheuttama kokonaishaitta suomelle olisi tähän mennessä ollut yhteensä jopa 20 miljardia (20 000 miljoonaa euroa)
Ruåtsissa sitävastoin mentiin halpaan vaihtoehtoon. Laskivat että riskiryhmäläiset ovat jo alkujaankin niitä jotka piakkoin muutoinkin poisnukkuvat, olematta työelämässä enää tuottamassa valtiolle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Terveydenhuolto ammattilaiset joiden miljoonabisnes on tämä korona-aika ollut ovat massiivisten rahallisten lisätulojensa vuoksi JÄÄVIÄ sanomaan asiaan yhtikäs mitään!
Äitees sun jäävi oli kun se sua teki!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot8217075Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss329884Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen284821Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2333855Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333123Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.142810Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1102761Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.232641"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita482460Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling752460