Muistatteko kun meidät huijattiin

Euroopan Unioniin piti saada töitä hyvinvointia turvaa mutta kokoajan meille
tulee elättejä laskuja mm, Puolan suuntaan ja eteläiseen Eu;n alueelle koko
ajan meillä on pyssykauppiaat kylässä kiristämässä päättäjiä. Kaikki suuri
valtion omaisuus on myyty muille bisnes saaren koplille. Katala Jyrä.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaikki ei ole sitä miltä se näyttää. "Ulkomaille myyminen" taitaa suurelta osin olla suomalaista omistamista veroparatiisiyhtiöiden ja tilien kautta, ja siksi kokoomus tekikin "hallintarekisterilain", jonka turvin ulkomaista omistamista ei tarvitse ilmoittaa suomalaisille veroviranomaisille.
Kaikki pääomatulo suurissa piireissä on siis verotonta, eikä Sipilät ja vastaavat maksa Suomeen senttiäkään.

Mikä EU yhteenliittymään tulee, itselleni asia myytiin sillä että eurooppa muodostaa yhdessä vahvan yhteenliittymän kansainvälisille markkinoille Aasian, Amerikan, ja mahdollisen "Pacific Unionin" kanssa ikäänkuin samalle "pöydälle", tasaveroiseksi voimakkaaksi neuvottelijaksi, ja teollisen tuotannon vahvaksi ja huomioon otettavaksi toimittajaksi.

EU muodostui ilmeisen osaamattoman johtamisen takia yhdeksi muotoa kommunismia, ja kaikki teollinen yhteistyö, osaamisen jakaminen, ja tuotannon eteenpäinvieminen kääntyi yhdeksi loisimisen tukiluukkujärjestelmäksi, jossa kenelläkään ei ole mitään tavoitteita, ei halua opiskella mitään, ei tehdä työtä, eikä tehdä oman elämänsä eteen yhtään mitään.

Sosialismin periaatteiden mukana vain räksytetään ja yritetään maksattaa oma lorvaileva elämäntyyli vanhoilla teollisuus suvuilla, jotka ovay luoneet varallisuutensa satojen vuosien ja monien sukupolvien aikana sitoutuneisuudella, ja oman minän uhraamisella suvun edestä.

Inhottavaa katsottavaa kertakaikkiaan.

Yksikään loisimaan tunkeutuva ei ansaitse saada mitään muuta kuin kuulan kalloonsa kun maiden rajat perusteettomasti tunkeutumalla ylittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Euroopan Unioniin piti saada töitä hyvinvointia turvaa mutta kokoajan meille
tulee elättejä laskuja mm, Puolan suuntaan ja eteläiseen Eu;n alueelle koko
ajan meillä on pyssykauppiaat kylässä kiristämässä päättäjiä. Kaikki suuri
valtion omaisuus on myyty muille bisnes saaren koplille. Katala Jyrä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu