On taas yksi vuoden kohokohdista, Nenäpäivä. Mitenkä palstalaiset aikovat viettää tätä hauskaa päivää?
🤡
🤡
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Perinteisin menoin tätä tärkeää päivää vietetään, eli vältetään kaikin keinoin avaamasta Ylen kanavia.
Maksumiehinä toimii palstalaiset.
Sellaiset k*setuspäivät siellä
Ruumiilta otetaan elimiä uusiokäyttöön kuolleilta ihmisiltä jos on elinluovuttaja, uutisissa oli tuo juttu.
Paljonkohan Yle on budjetoinnut Nenäpäivän kuluihin. Onkohan suurempi kuin keräyksen nettotuotto?
Jos edes joskus kohteena olisi suomalaiset lapset ja vanhukset, mutta ei!
Kysymys kuuluukin onko Ylellä oikeus kansan rahoilla toimien järjestää ulkomaan ihmisille keräyksiä kun kotimaassakin on avuntarvitsijoita.
Hassuttele ja höpöttele tyttöjen kanssa jotta melkein jo tapat tytöt nauruun.
Kiitos kun muistutit, en avaa televisiota tänään.
Nenäpäivän tarkoitus on hyvä mutta joku siinä ärsyttää. Ja se pelleily tekonenineen on jo kulunut idea.
Punainen nenä on alkoholistin merkki.
Kohta töihin ja illalla salille ja sen jälkeen Netflix. En osallistu näihin keräyksiin, koska en usko menevän sinne minne luvataan. Rahaa on kerätty niin julmetusti köyhiin maihin, että siellä luulis jo elettävän herroiksi.
Suomessa on köyhiä perheitä, autan heitä näin joulun alla lahjakortti- vaate- ja joulupuukeräyksiin osallistumalla. Suosittelen muitakin seuraamaan oman kaupungin keräyksiä ja osallistumaan niihin.
Punaisen nenän käytöstä joutuu maksamaan Comic Reliefille lisenssimaksua. Hupaisaa.
Jos+kaikki+välikädet+ja+toimittajien+moraaliposeeraukset+paikan+päällä+jäisivät+100%+varmuudella+pois+voisin+muutaman+kympin+heittää+suoraan+käteen+jollekin+todella+köyhälle+perheelle.+Mutta+kun+näin+ei+ole+vaan+jopa+lennellään+tonne+afrikkaan+näinä+ilmasto+talkoo+aikoina,+niin+paras+tapa+on+pysyä+tosiaan+pois+ylen+kanavilta.
Hirveästi hauskuutti jo aamusta radio aloitti-kiinni.Tv.ohjelmaa iltasella-ei tartte katsella.Hoidelkoot humpuukiveikot ihan ite ohjelmansa.
Yle vero pois
-"kamelinselkä katkeaa"kansa ei jaksa enää.Lisätään kuormaa ja veroja,maksuja mistä vain suinkin.Vaahdotaan,syyllistetään.Kaikki muu baaritiskitkin on tarpeellisia mutta ruokaravintolat -äkkiä kiinni.Mitäs sinne mennään nurmikolle ruohoa jauhamaan.
Hauskin nenäpäivän kate on -hallitus nurin-uudet vaalit.stoppi kaikelle jatkuvalle vouhkaamiselle.
Vuoden kohokohta!! Niinkö sinusta? Minä en näe mitään kohokohtaa siinä, että manipuloidaan suomalaiset veronmaksajat keräämään rahaa ulkomaisiin kohteisiin, Emmekö me tee jo tarpeeksi töitä voidaksemme elättää itsemme ja perheemme. Nytkö meidän pitää vielä elättää ulkomaan ihmisetkin. Minä en ainakaan jaksa enää ja katselen tuskaa tuntien näitä manipuloituja hassuttelijoita.
Ajattelin tunkee niitä meidän tyttöhallitusten hanuriin muistutuksena siitä, että nyt prioriteetit hommleissa pitää olla
- 1. korona ja 1. valmiuslaki ja
- 2. turvapaikkalakien päivitys muiden Pohjoiismaiden tasolle eli lisää kirityksiä eikä yhtään höllennystä