Vapaa maahanmuutto puolustamaan liikkumisen vapautta!!
Rajat ovat rikos ihmisyyttä kohtaan.
Kasvakaa jo globaalisiksi käsittelemään maahanmuuttoa.
Suomen hallitus liian oikeistolainen.
Sillä ei ole ratkaisuja antaa.
Hallitus vaihtoon.
Maa on kaikkien ihmisten eikä rodun!
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kerroppa tuo ylenmälle Gobalisti rodulle!
- Anonyymi
Jumala asetti kansoille rajat kertoo Raamattu. Saatana ja hänen käsikassaroina olevat ihmiset, haluaa globalismia ja ihmisten rakentavan Babylonin tornia.
- Anonyymi
Maksaako aloittaja OMALLA omaisuudellaan vai onko suvaitsemassa TOISTEN omaisuudella?
- Anonyymi
Eihän nuo sosialistit ikinä ajattele, että itse osallistuisivat tulijoiden elätykseen.
He ajattelevat samalla tavalla kuin itsestään, että ahkerampi työtätekevä kansanosa ja yritykset ovat velvollisia elättämään yhtälailla matut, kuin sosialistitkin.
Sosialisti kuvittelee, että muilta voidaan lypsää veroina rahaa ja ottaa lainaa loputtomasti.
- Anonyymi
Moi, Haavisto! Säkin kirjoittelet täällä. Miksi vaadit hallituksen vaihtoa kun itsekin istut hallituksessa?
- Anonyymi
Jos ihminen sikiää yli maapallon kantokyvyn tuhoaa hän itsensä ja ympäristönsä?🤦🤦🤦
- Anonyymi
Älä huoli. Sen ongelman ratkaisemiseksi luotiin korona ja koronarokotteet 😉
- Anonyymi
Tervetuloa Venäjä! Vapaa liikkuvuus yli rajojen! NATO on rasismia!
- Anonyymi
Maa on sen kansan, jolla on siihen monituhatvuotiset juuret, joka on sen puolesta työtä tehnyt, on sen rakentanut.
Kaikki muut ovat vihollisia ja varkaita.
Ruotsalaisjohtoinen, suomalainen vasemmisto on kääntänyt selkänsä omalle maalleen ja kansalleen, liittynyt Riistäjään, oman maansa ja kansansa kaikkiin vihollisiin.
Vassari on kansanpetturi, varas ja rasisti. Heille on turha sanoa: "Hävetkää!" Pshyts! - Anonyymi
Mitä enemmän erilaisia samassa paikassa, sitä enemmän sekasortoa ja epäsopua. Jotkut määräävät, toiset alistuvat. Suomalaiset ovat aina niitä alistujia ja uhrautujia.
Mitä useampi ja useammanlainen kokki, sitä huonompi soppa.
Suomea ja suomalaisia pienenä kansana pitäisi suojella. En ymmärrä sinun kaltaisia Suomen ja suomalaisuuden vihaajia, jotka haluavat hävittää Suomen tai muuttaa sen joksikin sekasotkuksi. Ehkä olet muualta tullut eikä sinulla siksi ole kykyä arvostaa Suomea sellaisena kuin se on. - Anonyymi
Voit vapaasti muuttaa lähi-itään tai afrikkaan puolustamaan unelmaasi "vapaasta maailmasta" :D
Itse taas tunnustan ihmisen luontaisen itsekkyyden, pahuuden ja ahneuden joka virtaa avoimien rajojen yli. Tästä syystä kotimaani Suomen rajat pannaan kiinni haittamaahanmuutolta! - Anonyymi
Niin, aloittaja rukka, tarkemmin ajatellen, sinuakaan ei ole oikeasti olemassakaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant368307Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486072SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685670Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.654304Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243960"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm323335