Setä Arkadia on taas "ärjynä" viikkokatsauksessaan. Finnairin pomo ja palkka lentää tavaissa - koneet ja lentoemännät maassa; ja kepun alueellistamis-Antille @kurvisentwiit
terveisiä, että Kauhavalle saatava Antin laukkallelähtökorkeakoulu!
Setä taisi astua liian isojen varpaitten päälle vai miksi juttu hävisi yllättäen,joko setä saa potkut,loppuisi räksytys vähäksi aikaa,vaadin asiaan selvitystä!!!
Toimittaja Timo Haapalan erehdys iltasanomien kommentissaan!!??
2
151
Vastaukset
- Anonyymi
Pikku korjauksia erään Haapalan jutun jäljiltä!!!!
Artikkelia korjattu 14.11. kello 11.14: Raviurheilu kuuluu maatalousministeri Jari Lepän hallinnonalaan.
Artikkelia korjattu 14.11. kello 13.52: artikkelissa annettiin aiemmin ymmärtää, että Manner olisi saanut Finnairilta palkkaa viime vuonna 1,3 miljoonaa euroa. Kyse on kuitenkin tuloista, jotka sisälsivät Finnairin ulkopuolisia ansiotuloja.
Finnairin maksamaa kiinteää palkkaa leikattiin vuonna 2020 15 prosenttia kuuden kuukauden ajaksi.
Myös artikkelin otsikko ja tekstin kappaleiden järjestys on vaihdettu.
Ilta-Sanomat pahoittelee mahdollisia väärinkäsityksiä. Saapiko teille nauraa? - Anonyymi
Haapalan kirjoitukset auttoivat suunnattomasti keskustaa ja demareita aluevaalissa,mies oli hiljaa persuista ja mitenkäs niille kävi..Kiitän herra iso herra Haapalaa sydämmeni pohjasta..PS..Sunnuntai kommenttisi alitti riman joka lauseella,jotkut taisivat hyötyä siitä,näitkö vaalien tulokset jo`?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406933
- 323908
- 453290
- 342854
- 162672
- 372228
- 162176
- 412113
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482057- 391980