Heräämisiä tapahtuu hallituksessa

552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miksei vasemmisto oo kaduilla niinku Ranskassa ja passia ja diktatuuria vastaan?
Katjalle hyvää huomenta!Herääminen on alkanu,toivottavsti Sanna ei laita unijuomaa niin että se viimenenki oikee vasemmistolainen nukkuu ruususen unta!

Äänestä
  • Arhimäellä näyttää olevan jo kestokanuuna ku ei miestä näy enää ees vappukulkueessa!

    Äänestä

..vaan tuota itäpuolen liittoa sitä enemmän kansa vastustaa..huutipa trolli mitä hyvänsä..

Äänestä

Neuvostoliitto hajosi, mutta Eurooppaan haluttiin aivan vastaava systeemi EU.

Äänestä

Suomi on nettomaksaja, ja maksut ovat nousussa moninkertaisesti lähivuosina, kertoi Laura Huhtasaari äskettäin ja kehotti Suomea eroamaan EU:sta, mitä pikemmin sen parempi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vasemmistoliiton kansanedustaja kyseenalaistaa nyt koko Suomen EU-jäsenyyden

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/vasemmistoliiton-kansanedustaja-kyseenalaistaa-nyt-koko-suomen-eu-jasenyyden/ff08cbed-4464-49f9-b7b5-d63eaeba2abf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu