evra -laastareiden aloitus

aloitin evra -laastareiden käytön synnytyksen jälkeen ekoista menkoista, mutta mutta, sitä pirun tiputtelua oli koko kuukauden... että onko tämä sitten normaalia...?
1226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saattaa olla ihan normaalia. Joskus kestää muutaman kuukauden ennen kuin elimistö sopeutuu hormooneihin. Eli odottele vielä pari kuukautta ja jos tiputtelu jatkuu niin ota sitten yhteyttä lääkäriisi. Tiputteluvuoto on joskus merkki siitä, että ehkäisyvalmisteen hormonipitoisuus on käyttäjälle liian pieni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


....??? kirjoitti:

aloitin evra -laastareiden käytön synnytyksen jälkeen ekoista menkoista, mutta mutta, sitä pirun tiputtelua oli koko kuukauden... että onko tämä sitten normaalia...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu