EK-Ylen nykyinen johto on erotettava, rahoitus poistettava veroparatiisimainonnalta

Anonyymi

Ihan hyvin voitaisiin, korjata köyhyysongelma, niillä rahoilla, joita nyt turhan takia, syydetään EK-Yleisradioon, josta ei enää aikoihin, ole saatu mitään, puolueetonta,älykästä ja asiallista tiedonvälitystä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999

Veroparatiisi-äärioikeiston sekoilua verokeitaissa, ei hyvällä tahdollakaan, voi sanoa tiedonvälitykseksi, saati älylliseksi, puolueettomaksi ja asialliseksi sellaiseksi.

http://pelisuomi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/255564-tiedotusvalineet-rikkovat-sananvapautta-jattaessaan-julkaisematta-uutisia

Vaadimme jonkin tahon, jonka kuuluu valvoa, kansalaisten tiedonvälityksen saannin oikeuksien toteutumista, nostamaan syytteitä korruptiopäättäjiä / EK-Yle:ä vastaan, puuttuvista kansalaisoikeuksista, joihin oikeudet puolueettomaan tiedonvälitykseen, kuuluvat aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa.

5

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vähäisistä rahoista on kyse. Ei niillä köyhyyttä poisteta.

    • Anonyymi

      Kyllä niillä eläkeläisköyhille, saadaan tukevaa maata jalkojen alle ja olennaisin kysymys on, että miksi maksaa turhasta, kun mitään tiedonvälitystä ei ole.

      EK-Yle ei edelleenkään erota, vakavista terveyssyistä koronarokotteista pidättäytyviä, ns. rokotekielteisistä. Pandemiaa eletty ties kuinka kauan.

      Eikä korruptiopoliitikkojen, syvästi degeneroituneen yksipuoluejärjestelmän, mainostaminen uutisina, ole mitään puolueetonta, älykästä, saati asiallista, pohjautuu aikaan jolloin Suomi oli vielä, jonkinnäköinen demokratian alku.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      On tosiaan turha ja kallis laitos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      225
      3245
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      352
      2915
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      77
      1822
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      60
      1738
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1632
    6. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      10
      1480
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1443
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1426
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      456
      1328
    10. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1310
    Aihe