Jos meistä jompikumpi kuolisi nyt?joutuisimme ensin käsittelemään
pettymyksiä joita olen aiheuttanut viimeksi tänään miehelleni.
Jos kuolisin,hän joutuisisi ensin käsittelemään kaikki ne pettymykset,joita olen hänelle aiheuttanut,ennenkuin hän voisi aloittaa kunnolla suru työn
ja sama toistepäin
Aiheutettujen pettymysten tragedia
3
100
Vastaukset 3
- Anonyymi
Parisuhteessa oleville sanoisin, että puhukaa asioista aikanaan. Puhukaa ja selvittäkää, miksi jotain tapahtui, miksi päädyttiin tapahtuneisiin ratkaisuihin. Itse jäin leskeksi keväällä ja sen jälkeen olen käynyt läpi elämämme pitkän matkan. Miettinyt ja arvuutellut, miksi mikäkin tapahtui ja mitä hän silloin mietti. Nyt haluaisi kysyä niin montaa asiaa. Vaikka liitto on ollut onnellinen, kuitenkin aina jää jotain epäselvää, kun asioista ei keskustella. Ainakin pitäisi sanoa, miten tärkeä se puoliso on. Elämässä tapahtuu kaikenlaista, ihan kaikille. Ja koskaan ei kotoa lähtiessä tiedä, lähtikö viimeisen kerran. Joka päivä se tapahtuu jollekulle.
- Anonyymi
No tänään taas mies oletti että ruoka on valmiina,olin (asiasta oli sovitti)muttaajatykset menivät ristiin ja en ollut tehnyt yhtä asiaa valmiiksi kun luulin että se tehdäään sitten kun on aika eikä sitä tarvii tehdä ensin valmiiksi.(pitkä juttu)nyt on paha mieli miehen puolesta,hän tekee kuitenkin paljon meidän eteen ja ajattelee aina kaikkea.
Tää Joulu on vaan niin raskasta aikaa,suoraan sanottuna vihaan Joulua,eikä Joulumieltä ole yhtään! En siis vihaa itse Joulua,vaan kaikkea muuta siihen liittyvää. Aina kuitenkin Joulu ollut jonkin sortin pettymys.- Anonyymi
Oon itsemurhan partaalla,ollut jo lähes koko vuoden,en tiedä miten jaksan ensivuoden 2022,2023 jne.
Mies ei ymmärrä hän vaan haluaa hyvitystä loukatuille tunteilleen(on hirvee kontrollifriikki)tekis mieli pamauttaa jostain paskaks tai pamauttaa sitä kalloon(sitä en tietenkään tee)tai soittaa 112-ett tulkaa hakemaan mut pois,ennenkuin tapahtuu kauheita.
Kinkkukin jäi tohon,kun otin verkon liian aikaisin pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051730
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä441237Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23980Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS44903Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita172829Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13780Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201713- 46699
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?14672Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40626