Yllättyikö joku siitä, että ygl-marinoitu Marin lähti hakemaan kansainväliseltä lehdistöltä media- ja PR-tukea, kun oma lehdistö ei vaiennut Sannan perseilystä? Ei voisi olla tämän läpinäkyvämpää. Nyt taas toistetaan ulkomailta upeaa tarinaa vaikutusvaltaisesta naisesta, joka kulissien alla on kuitenkin täysi tunari.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/30feda01-2bc4-4534-94f6-fed0601ae26c
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/30feda01-2bc4-4534-94f6-fed0601ae26c
Vastaukset 26
Vanhimmat
Oma näkemykseni on, että Sanna Marin on Maailman Talousforumin suur pääoman agendaa ajava fasisti.
Juutalainen ..
Playboy puuttuu vielä
Tuskin edes kelpaisi
Meillä on ollut Mannerheimiin verrattava pääministeri Marin kriisin aikana. Hienosti hoidetuu ja jaksamista hänelle!
Nyt ottamaan kaikki lääkkeet dosetista.
Marin on antoi potkuja Huoltovarmuuskeskuksen työntekijöille peitellekseen omia töppäyksiä.
Kyllä itsekin ihmettin epidemian alussa huoltovarmuuskeskuksen toimintaa. Palkattuja henkilöitä ja maskeista tippuivat nauhat, kun olivat niin vanhoja ja sitten Tiina Jylhältä ostettiin sutta ja sekundaa!
Suomessa ongelmia lähtee karkuun muualle
Marin oli huolissaan suomen mainehaitasta ! Kun on itse se suomen mainehaitta .Katsovat Brysselissä että tuo eukko typeryksenä suostuu kaikkeen . Mitä Eu mafia keksii !
Kynnysmattona pitävät Brysselissä
Tuhooja huolissaan kaikesta muusta
eikö päämisteriksi löytyisi vanhenpaa naista, kun aikuinen nuori luo omaa uraa julkisuuden kautta image lehden meikki pelin istuimella,
Ikä ja kyky riittää oikein hyvin. Sukupuoli ei ole Suomessa este. Ja sitten tarvitaan vaan kansan kannatus.
Kaikki täyttyy! Hyvä pääministeri
Pitää valehdella uskottavasti joku palkkaa Brysselissä toimistolle vielä
Voisi päästä siivoojan tehtävään aluksi
Voi voi! Kyllä sinä nyt kirjoittelen asian vierestä.
Suomi on vaikeana aikana pärjännyt oikein hyvin , kiitos hallituksen!
Hirvittää ajatella, mitä jos Jussit ja Anot olisivat olleet vallassa.
Kai samalla tavalla kun Brasiliassa, jossa kaivinkoneella kaivettiin joukkohautoja!
Harvaan asuttu maa. Koko maassa vähemmän asukkaita kuin monessa suurkaupungissa.
EU valtaapitävien suurlähettiläs Marin, siis juoksutyttö, joka odottaa isoa virkaa heiltä. Tämä kaikki on suurta teatteria, josta oma puolue antoi arvosanan 10, siis teatteriesitykselle. Valtion johtaminen on ihan eri asia.
Puolet jätti arvioimatta.
Valitettavasti valehtelee kirkkain silmin
Välillä voi bilettää lelupojan Ilmarin kanssa.
Miks tää vanha ketju nostettiin? Kun ei oo muuta? Pöllöyttä? Mielikuvituksen puutetta? Ihan silkkaa ilkeyttä?
Kansaa täytyy muistuttaa populismista. Marin on populisti.
Tulee ongelmia lehtiä apuun näkyykö koru