Kuinka monta influenssa potilasta sairaalassa?Pitääkö rokottamaton influenssa potilas poistaa sairaalasta ?Edellisen influenssa kauden aikana useita joutui tehohoitoon ja monia kuoli. Mitenkä nyt, erotellaanko nyt sairaalaan joutuneet korona potilaat influenssa potilaista ja mitenkä?
Nyt leviää influenssa!
20
132
Vastaukset
- Anonyymi
Oireet samanlaisia korona/influenssa.
Koronatesti on varma tapa erottaa korona influenssasta. Jos on ilman syytä vieläkin täysin rokottamaton, kannattaa ainakin kysyä, että haluatko sairastaa nuhasi kotona?
- Anonyymi
Koronatesti ei anna varmaa tulosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koronatesti ei anna varmaa tulosta.
Joo, yksi sadasta saattaa vaatia tarkistuskokeen.
- Anonyymi
Jos ei ole ottanut influenssan piikkiä niin ei kannata mennä sairaalaan kuormittamaan lääkäreitä. Vain läskit narkkarit tarvitsevat hoitoa. He ovat oikeutettuja siihen.
- Anonyymi
Cafe mondeolla käy paljon influenssaa sairastavia.
- Anonyymi
Influessarokotteesta on myös saatava passi, rottamattomat karanteeriin.....
ja eiku siru käteen josta ilmenee kaikki rokotteet ja virukset väistyvät.- Anonyymi
koronavirus on vähän eri asia kuin ns. tavallinen influenssavirus
- Anonyymi
Voi sinua kuinka sinnuu kenkuttaa...
- Anonyymi
Avaaja on varsinainen hupiveikko. Ihan hirveästi yrität vetää yhtäläisyyksiä koronaan muta jos ottaisit muutaman olusen sen sijaan?
- Anonyymi
Mitä sinulla on influenssa rokotetta vastaan? Oletko piikki kammoinen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sinulla on influenssa rokotetta vastaan? Oletko piikki kammoinen?
En ole piikkikammoinen mutta osaan yhdyssanat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole piikkikammoinen mutta osaan yhdyssanat.
Ota sitten piikki äläkä lässytä.
- Anonyymi
Mikrosiru tulossa.Jos et sitä ota niin et pääse mihinkään.Isoveli valvoo ja tietäöä missä sinä menet24/7
- Anonyymi
normaali perusterve ihminen ei influenssan takia joudu käydä edes terveyskeskuksessa,pari päivää kotilepoa se on siinä
- Anonyymi
Mitä ne nyt sairaaloita tukkii sairailla. Kaikki sairaat pitäisi poistaa ettei kuormiteta henkilökuntaa.
- Anonyymi
2016 sars covid influenssaan kuoli yli 500
Paljokos covid 19 on kuollut- Anonyymi
Elokuuhun mennessä Suomessa oli koronaan menehtynyt 1002 ihmistä. Nyt luku on jo suurempi. Maailmanlaajuisesti noin 6,93 miljoonaa. Luvut kyllä löytää ihan itse ellei ole täysi puupää.
Kannattaa tosiaan täällä ääliöiden vertailla tuota tautia influenssaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Elokuuhun mennessä Suomessa oli koronaan menehtynyt 1002 ihmistä. Nyt luku on jo suurempi. Maailmanlaajuisesti noin 6,93 miljoonaa. Luvut kyllä löytää ihan itse ellei ole täysi puupää.
Kannattaa tosiaan täällä ääliöiden vertailla tuota tautia influenssaan.Jep. Influenssakuolemia ei tilastoida Suomessa, mutta asiantuntijat ovat arvioineet että influenssan takia Suomessa kuolee vuosittain jopa 2000 ihmistä. Selvästi enemmän kuin koronaan, vaikka influenssaa vastaan on rokotettu jo vuosikymmeniä.
Just oli uutinen, että korona ei lisännyt Suomessa kuolleisuutta. Vain influenssa, pakkaset ja helteet näkyvät kuolleisuudessa. Nyt influenssa on pysynyt aisoissa.
- Anonyymi
Koronalla ja influenssalla on se yhtäläisyys, että jos elintavoistaan ei ole piitannut ja keho on huonossa kunnossa, kumpivaan tai molemmat iskevät ihan varmasti normaalia kovemmilla ja vakavammilla oireilla.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683099
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)743004Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.672859On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632554Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli391997- 601637
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181619- 351585
- 591536
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,201510