Valko-Venäjän oppositio huolissaan

Kun piti tuon Haaviston ängetä tapaamaan Valko-Venäjän johtoa . Jokapaikkaan sotkemaan menee.?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On todella hieno asia, että Suomen ulkoministeri Haavisto tapasi Valko-Venäjän ulkoministerin ja keskusteli hänen kanssaan. Haavisto halusi näin osoittaa itsensä, hallituksensa ja koko suomalaisen kansansa puolesta tukensa presidentti Lukashenkan humanitaariselle työlle tässä vaikeassa pakolaiskriisissä, jossa ihmiset pyrkivät Puolan läpi Suomeen.
Suomessahan heitä odottaisi pakolaisstatus tai jos se hylättäisiin esim. raakalaismaisten tekojen vuoksi, heitä odottaisi työlupa kaikkine SDP:n järjestämine sosiaalisine etuineen. SDP on rakentanut Suomesta hyvinvointivaltion varsinkin ulkomaalaisille, jotka ovat joutuneet sotarikoksiin taistellessaan amerikkalaista imperialismia vastaan.

Äänestä

Suomen tehtävä on toimia kunnallistettuna lääkärinä eikä kaupallistettuna tuomarina. Tämän lausui jo aikoinaan UKK.
Siksi Haavisto keskusteli Valko-Venäjän ulkoministerin kanssa ja tahtoi toimia sillanrakentajana Suomen ja rauhantahtoisen Valko-Venäjän välillä Puolan kehittämän humanitaarisen kriisin ratkaisemiseksi.
Jokaisen on hyvä muistaa, että Puola aloitti 2.maailmansodan. Nyt Puola on taas pyrkimässä

Äänestä

Nyt SDP nuorisojärjestö huutamaan tämäkin Pressujen matkaksi jollakin keinolla.

Äänestä

Ei kai Valko-Venäjänkin ulkoministeri ole niitä miehiä?

Äänestä

"Pekka haluaa "korkata" alexanderin"!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun piti tuon Haaviston ängetä tapaamaan Valko-Venäjän johtoa . Jokapaikkaan sotkemaan menee.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu