Mikäli sinulla ei ole järkevää vastausta, älä vastaa mitään! En kaipaa mitään idiootin mölinää. Olen jo jonkin aikaa etsinyt uutta punttisalia, en kaipaa mitään hienoja tiloja, vaan että sieltä löytyy perus vehkeet voimaharjoitteluun, levypainot, penkit, isotkin käsipainot jne. Joitakin ig ja face sivuja katsellut mutta näyttää siltä että suurinosa näissä saleillä kulkijoista on niitä itsensä kuvaajia. Olisiko mitään rauhallista paikkaa? Omaa salia en haluaisi rakentaa, paikka ja tilat kyllä olisi. Olen siis lähdössä Maxiumilta...
Uutta salia (voima) etsin.
Anonyymi
35643
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Ptv Gym
No, jos katsoi ig sivuja niin juuri näitä itsensä kuvaajia. Mitenkäs tuo punttiklubi, tarvitset tuonne jonkun suosittelijan..
Mee tutustumaan punttiklubille näet minkälainen paikka se on.
Työttömät hengailee
Järki ei riitä töihin? Steroidit sekoittaneet pään.
Voihan sitä treenaamistakin kutsua työttömänä hengailuksi.
Onko joku pulkannaru päässyt nyt spr: n kirpputorille kuntouttavaan työtoimintaan?
Urheilutalon kuntosali
Mee klapimethän, saha soimhan ja halakoja pinhon. Kahavia termospullosta välillä. Jo lihas kasvaa.
Kaksi etunojapunnerrusta/päivä 6 kertaa viikossa. Syväkyykkyjä sama. Kotona. 6 kertaa viikossa kilometrin kävelylenkki. Sunnuntaina lepäät. Jos rääkkäät itseäsi liikaa, se alkaa hermostuttamaan. Kesäisin voit uida ja pyöräillä.
Risusavottaan ja käpyjä keräilemään, siitä tuloo voimmaa ja kuntua. Jotenka mitä täälä enää mariset, painu methän. Ha !
Kyllä käpyjä keräämällä ja marjoja syömällä kasvaa isoksi.
Fitillä kävin ennen, olin erittäin tyytyväinen ja aion tehdä paluun. Pääset ilmaiseksi kokeilemaan. Voi olla, että on juuri kuvailemasi "hieno paikka" mutta monenlaista tyyppiä siellä kävi. En itsekään noin hienoa etsinyt..
Fit on hieno helmojen sali.
Tarkoititko hienohelmojen? Ihan tavallisten ihmisten sali.
Joo sama asia on se kirjoitetaanko yhteen vai erikseen. Kyllä Fitis käy paljon hienoja miehiä ja naisia.
Aina vaan marajatta johtakin saliista. Menkää methän, sielä kunto nousoo. Äläkää täälä itkekö, menkää kirvhellä huitomhan halakoja. Ha!
Oot pahoon ajasta jäljessä 70-luvulla tehtiin käsin metsätyöt.
Mene töihin ja lopeta tuo punttien kolistelu ja douppaaminen
Lopeta sä työt ja alkaa käymään salilla.
Oho .
Kakkos laadun diabetekseen sairastumisen risti pieneen lähes täysin kun alkaat salilla käymään.
Kyllä henkisestikkin salilla käyvät voivat paremmin.
Entäs noi fyysisesti salilla käyvät?
Kyllähän miehen salilla kannattaa käydä. Itä-Anglian yliopiston uuden tutkimuksen mukaan miehen tärkein tehtävä maailmassa on pitää ihmislaji geneettisesti terveenä. Miesten ja naisten olemassaolo on niin itsestäänselvyys, että hyvin harvoin kysymme evoluution kannalta sitä tärkeätä kysymystä, mihin miestä enää tarvitaan. Englantilaisen professori Matt Gagen ryhmällä on vastaus tähän: miehet ylläpitävät ihmislajin terveyttä ja suojaavat lajin sukupuutolta. Tämä tapahtuu Darwinin nimeämän seksuaalisen valinnan kautta. Miehet kilpailevat keskenään, ja naaraat valitsevat parhaat yksilöt lisääntymään kanssaan. Näin lajit karsivat pois epäsuotuisat geenimutaatiot ja lajin yleinen terveys vahvistuu. Nainen ei välttämättä enää miestä tarvitse. Pippeleitäkin löytyy jo kaupasta.
Kuulemma kaksi kättä työpajalla olisi asian mukaseet vehkeet puntti harrasteluun ja sie kavereita joka nostaa raudan ylös jos ei itte saa,eli asia linjalla
Eli kaks kättä työpajan salilta löytyy myös varmistaja.
Säälittävät vesilihasmiehet käy puntilla. Oikeaa voimaa tuloo mettähommista. Haatana tuukko painimhan Hä Hä Hä!?!?
Etkö ole vielä saanut lääkitystä vai etkö vaan noudata lääkärin ohjeita?
Olisiko jollakin kokemuksia punttiklubista? Kiinnostais, olen ns enemmän kehonrakentaja kuin voimamies..
Punttiklubi on justiinsa voimamiesten sali.
Kehonrakentaja, aahhhahahaaaa. Voi hyvä sylyvi. Mä oonki rakentaja, ha!
Säälin sinua, paljon voimia sinun yksinäiselle sielulle.
Mietippä kommenttiasi, voisitko sanoa tuon silmästä silmään tuntemattomalle? Aivan, joten tääläkin voi miettiä mitä kirjoittaa.
Mä reenaan kotona, pelkkiä pakaroita.